ijournal.cz

Sbírka potravin v Tescu ve znamení plných košíků. Zapojily se Mauerová, Finková i Badinková

red Zdroj: Tesco, foto: archiv fy, -eso- 27.11.2019 Celebrity, Společenské akce a události

Do úspěšné podzimní potravinové sbírky se uplynulou sobotu zapojili nejen zákazníci, ale i pozvané celebrity. A všichni byli velmi štědří. Do krabic připravených na odvoz do potravinové banky se jen v hypermarketu v Edenu nashromáždily necelé 4 tuny potravin a drogistického zboží. Celkově se Tesco a jeho zákazníci zasloužili o 97 tun potravin a podíleli se tak na více než čtvrtině z celkově vybraných 384 tun potravin.

cof

Některé z dam, které podpořily dobrou věc, moc dobře ví, jaké to je být v nouzi, či nemít peníze na jídlo nebo vychovávat své děti v roli samoživitelky. Moderátorka Michaela Maurerová, jež dorazila s roční dcerou Emmou, si zažila krušné období po rozvodu a jak sama přiznala, nebyly to úplně lehké časy: „Ano, zažila jsem to být matkou samoživitelkou, být matkou, která nic nemá. Velmi dobře si to pamatuju, a to je ten hlavní důvod, proč pomáhám… Já jsem věděla, že já to nějak přežiju a vyřeším, i když ten stres byl obrovský, ale ten stres, že to dítě by nemělo, to je hrozné. Uspokojit jejich základní potřeby – jídlo a pleny, to bylo těžké,“ přiznala Maurerová, a proto také naplnila svůj vozík až po okraj a soustředila se především na dětskou výživu, příkrmy a věci, které uspokojí třeba maminky v azylových domech.

 tesco eden, potravinova sbirka

Hlad a finanční nouzi ve svém životě zažila i oblíbená herečka Michaela Badinková. Nešlo si nevšimnout, že její nákup obsahoval mnoho sladkůstek a dobrot, které darovala v sobotní Sbírce potravin. „Já mám dvě malé holčičky doma a když nakupuju, tak vždy myslím i na ně. Takže kromě toho, co máme rádi a rádi jíme, musím udělat doma radost. A tak věřím, že to potěší i ty děti, kterým rodiče nemohou koupit nějakou sladkůstku, dvojnásob v období vánoc“ smála se Míša, které se tato akce tak líbila, že se rovnou rozhodla zapojit i do dalšího ročníku. „Když jsem přijela ve svých začátcích do Prahy a byla jsem těsně po škole, projekty, které měly začít, vůbec nevycházely a já jsem najednou neměla ani na jídlo či nájem, byla jsem zoufalá. Musela jsem si půjčovat peníze od kamarádů a díky brigádám v hospodě jsem jim to pak mohla vrátit…. Takže to znám moc dobře. Oni lidé mohou mít pocit, že nám lidem, co jsme vidět na obrazovkách se nic takového neděje, ale každý má svůj životní příběh. Já jsem ty začátky měla hodně krušné,“ zavzpomínala Badinková a prozradila, kde a jak bude s rodinou trávit letošní vánoční svátky. „Pojedeme určitě na Slovensko, za naší druhou částí rodiny, hlavně budeme odpočívat u pohádek, protože volna se přes rok nedostává. Zatím nemám téměř žádné dárky, ty nezvládnu ani nyní nakoupit. Dnes jsem tu kvůli jiným a věřím, že jim nelehký život aspoň trochu ulehčím“.

 tesco eden, potravinova sbirka

Třetí statečnou ženou, které se také bohužel nevyhnul rozvod a musela se sama starat o své děti, je Linda Finková. I ta si udělala v sobotu čas a zapojila se do Sbírky potravin. „Šla jsem do toho proto, protože vím, že to budou fotit fotografové, tudíž se to dostane do médii a dozví se to normální lidé. Je tedy víc šancí, že se do toho třeba v dalších ročnících budou moci zapojit. A můžou pak taky něco koupit a nemusí to být za žádné horentní sumy,“ pochvalovala si organizaci akce zpěvačka Finková.

 tesco eden, potravinova sbirka

Hypermarket Tesco každoročně navyšuje dar svých zákazníků o 20% v hotovosti. Tyto finanční prostředky pak předá přímo Federaci potravinových bank. Uplynulým víkendem to však neskončilo, darovat lze i prostřednictvím služby iTesco online nákupy a běží až do úterý 3.12., pro zákazníky jsou předpřipravené balíčky potravin, které připojí jen ke svému běžnému nákupu.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tesco, foto: archiv fy, -eso-