ijournal.cz

Samsung představuje domácnost budoucnosti na Design Weeku v Miláně

Vizionářská instalace společnosti Samsung představuje design inspirovaný lidmi a Smart domácnost budoucnosti  

Samsung Electronics představil na Fuorisalone v Milánu svou filozofii na poli designu a vizi Smart domácnosti budoucnosti. Samsung se již mnoho let soustředí na vztah designu a technologií a neustálé vylepšování svých produktů inspirované potřebami svých zákazníků v každodenním životě. 

Tématem letošního stánku Samsung je “Cesta do budoucnosti”. Téma je vyjádřeno uměleckou instalací, která návštěvníkům umožňuje cestovat z přítomnosti do dosud nepopsané budoucnosti. Výstava reprezentuje domácnost budoucnosti, kde jsou všechna zařízení propojena a spoluvytváří jednotnou platformu. Smart domácnost tak přináší zcela novou zkušenost s technologiemi.

SAMSUNG_PREMIUM_HOUSE_(2) 

„Maximálně se snažíme naslouchat potřebám našim zákazníků a plnit jejich požadavky na výjimečný design a funkčnost produktů. Je nám ctí, že již třetí rok po sobě můžeme představit zde na Fuorisalonu řadu nových produktů, které jsou výsledkem naší snahy. Ať už v kuchyni, nebo v prádelně, inovativní zařízení Samsung přináší skutečně hmatatelné výhody do každodenního života našich zákazníků,” řekl Boo-Keun Yoon, výkonný ředitel a vedoucí Centra korporátního designu společnosti Samsung Electronics.

Design byl vždy na prvním místě u všech produktů značky Samsung. Nejde ale pouze o vzhled produktů, ale také o způsob práce s nimi. Tuto filozofii v letošním roce ztělesňuje pračka WW9000 a chladnička Food Showcase, kde dokonalý vzhled doplňuje nové funkce, které jsou co nejvíce přizpůsobeny každodenním potřebám zákazníků.

Samsung představuje také svůj „Premium House,” což je model chytré domácnosti z budoucnosti naplněný spotřebiči nové generace. Všechny produkty jsou vzájemně bezdrátově propojeny, aby bylo možné je jednoduše ovládat.

INSTALLAZIONE

Cesta do budoucnosti

Návštěvníci stánku společnosti Samsung si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak technologie splňují touhu po pohodlí domova, zatímco je schopna ukázat budoucnost, ve které je možné žít v harmonii s přírodou a životním prostředím.

Výstava je rozdělena do čtyř částí:

 

  • současnost – výchozí bod cesty zahrnuje pět klíčových domácích spotřebičů, které dokazují, že jejich design nám pomáhá ke splnění každodenních povinností.  
  • dekonstrukce současnosti – na druhém podiu jsou produkty sestavené a vystavené, aby byla patrná jejich konstrukce. Jejich součásti jsou rozmístěny kolem, aby se bylo zřejmé, jak byly navrženy a co dokáží. 
  • evoluce – tato oblast symbolizuje, km se bude ubírat vývoj spotřebičů v nejbližší době. Jednotlivé části jsou kombinovány se světly a obrazovkami různých velikostí, na kterých jsou přehrávány grafické animace, jež se mísí dohromady tak, aby vytvářely jedno dlouhé souvislé plátno.
  • budoucnost – závěrečné pódium představuje pravděpodobný vzhled koncepčních produktů vyvinutých společností Samsung, jež dokážou naplnit i ta nejnáročnější očekávání. Jedná se
    o místo, kde jsou lidské potřeby a spotřebitelé samotní srdcem dané technologie.

Samsung Premium House

Samsung Premium House znázorňuje inteligentní život. Sestává z video stěny, prohnutých UHD televizorů a dálkově ovládaných digitálních domácích spotřebičů. Všechny tyto produkty spolu vzájemně komunikují a navíc mohou být ovládány prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu či televize.

Premium House je vybaven elegantním nábytkem značek Arclinea, Artemide a B&B Italia a doslova vyzývá návštěvníky k tomu, aby zvážili jiný způsob života v domácnosti, a to především 

s důrazem na interakci s jejich produkty. U vchodu vítá návštěvníky virtuální stevardka a 55” Samsung televize, na které je přehráván příběh vybraných ikonických produktů Samsung.

Jakmile se návštěvníci ocitnou uvnitř, budou mít možnost ovládat spotřebiče v jednotlivých místnostech pomocí dotykových tabletů Samsung Galaxy NotePRO 12.2. Ty lze využít k ovládání celého ekosystému – od osvětlení, přes fotoaparáty až po ostatní propojená zařízení. Návštěvníci mohou prostřednictvím tabletů také sledovat spotřebu energie každého zařízení a díky Samsung inteligentní žárovce vidět okamžitou úsporu energie.

Pro ty, kteří vyhledávají chvíli odpočinku, je připraven salonek, kde mohou relaxovat a užívat si moderní technologie u zakřivené 105palcové UHD TV. Naopak v jídelně zažijí návštěvníci zábavu se Samsung Gamepad, který je připojen na prohnutou UHD TV a GALAXY NotePRO .

Interaktivní stůl ve středu kuchyně je navržen tak, aby rodině umožnil přístup k bohaté škále digitálního obsahu, ať už k dennímu tisku či receptům od renomovaného italského šéfkuchaře Davida Oldaniho. V kuchyni se rovněž nachází chladnička Food Showcase, která kombinuje nejmodernější technologie s revolučním designem, jež chytře dělí potraviny podle doby skladovaní.

Návštěvníci pak mohou pokračovat do prádelny, kde se samostatně pohybuje a čistí podlahu robotický vysavač Samsung Navibot. Zde si také mohou pomocí tabletu či smartphonu přes Wi-Fi technologii vyzkoušet ovládání pračky z řady Crystal Blue – WW9000 a prostřednictvím aplikace Smart Washer přijímat v reálném čase aktuální informace přímo od pračky.

V domácí kanceláři si návštěvníci vyzkouší tisk dokumentů a fotografií ze svých mobilních zařízení pouhým přiložením k jedné z nových tiskáren pomocí integrované technologie NFC. Prostřednictvím stejné technologie může uživatel volající ze smartphonu propojit své volání s pevnou linkou NFC telefonu, který je ve stejné místnosti, a to pouhým dotykem těchto dvou zařízení.

V ložnici je poté k dispozici Body Scale, které uživateli změří váhu a automaticky odešle přes Bluetooth data do S-Health aplikace v chytrém telefonu, aby byl fitness program neustále aktualizovaný.

Samsung Premium House byl realizován ve spolupráci s partnery Easydom, Edison Web, Evoluendo, Cargo, Gewiss, Imecon Engineering, Practix a Samsung Techwin.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor