ijournal.cz

Rozbíhá se další seriál „dm“ rodinných běhů i běžecká školička

red Zdroj: Runczech 8.4.2015 Sport

Závody RunCzech jsou proslulé vytrvalostními běhy začínajícími na vzdálenosti 5 km až po maraton. Zdaleka však nejsou událostí jen pro pravověrné vytrvalce. Už od prvního ročníku jsou spjaté s nesoutěžními rodinnými běhy pro širokou veřejnost. „Pro děti jsou podstatné aktivity, které vykonávají se svými rodiči. Rodič slouží jako příklad. Až dítě vyroste, bude vzpomínat, jak s tatínkem a maminkou chodili běhat,” uvádí jeden z důvodů, proč začít s dětmi běhat výživový specialista Petr Havlíček. 

rodinne-behy


„Děti v podstatě běhají dříve, než se naučí chodit. Je to pro ně naprosto přirozený pohyb, který jim později kazíme my, dospělí,“ vysvětluje Martin Levý, trenér PIM Běžeckého klubu, který nově otevřel i běžeckou školičku pro děti. „Děti si samy od sebe nejdou zaběhat. Běhají proto, že je to baví. Proto je hra ta nejlepší forma ‘tréninku’. A rozhodně nejde o to vychovávat z nich od útlého věku profesionální sportovce. Cílem je, aby se naučili mít rádi pohyb a považovali ho za přirozenou součást života,” doplňuje trenér dětí. „Když do běhání zapojíte hru, děti si ani neuvědomí, kolik toho naběhali.”

„Na dítě jsou kladeny daleko větší požadavky – je mnohem aktivnější než dospělý, roste a vyvíjí se a s tím souvisí i větší energetická spotřeba. Na základě toho je třeba upravit i stravu,” upozorňuje Petr Havlíček známý z televizního pořadu Jste to, co jíte. „Nelze poskytnout univerzální návod, jak má vypadat správná strava dětí. Určitě je ale důležité ukotvovat návyky a vytvářet stereotypy,“ radí Havlíček. Právě dm rodinné běhy jsou výbornou cestou, jak takové stereotypy vytvořit. „Předtím, než společně vyrazíte na závod, měli byste se všichni sejít u snídaně, připravit si svačinu, kterou si dáte před startem… Děti by měli být do celého procesu aktivně zapojené, tak se nejlépe ovlivní jejich stravovací návyky i do budoucna.“
dm-rodinne-behy
Za necelý měsíc startuje sezóna dm rodinných běhů, seriálu nesoutěžních běhů určeného doslova pro všechny – od těch nejmenších, přes malé sportovce, jejich rodiče až po prarodiče. Prvním z nich je 3. května dm rodinný minimaraton v rámci Volkswagen Maratonského víkendu. „Nesoutěžní běhy jsou oblíbené už od prvního ročníku maratonu v Praze. Kapacita toho letošního je 4 000 účastníků a už nyní je naplněna z takřka 65 %,“ uvádí ředitel závodu Václav Skřivánek.

Registrace jsou možné buď na webových stránkách www.runczech.com nebo zakoupením přímo na prodejnách dm drogerie markt, která je zároveň i titulárním partnerem celé série. „Od letošního roku je možné na všech našich prodejnách zakoupit kartičky k registraci. Členové dm active beauty klubu mohou využít i nasbírané body a registraci získat přímo na terminálech,“ doplňuje Eva Vaněčková z dm drogerie markt.

Po Praze následují dm rodinné běhy také v Karlových Varech (23. 5. 2015), Českých Budějovicích (6. 6. 2015), Olomouci (20. 6. 2015) a Ústí nad Labem (12. 9. 2015).

Více informací na www.runczech.com.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Runczech