ijournal.cz

Rio Mare myslí i na své nejmenší zákazníky

red Zdroj: www.riomare.cz 22.9.2020 Rady, tipy, názory

Stejně, jako se děti učí jíst ryby plné vitamínů a minerálů, nezbytné pro správný růst a silnou imunitu, tak se učí, proč je důležité starat se o oceány a život v nich. K tomu napomůže speciální microsite dostupná na www.riomare.cz, kde se děti všechno dozví srozumitelnou a hravou formou, od nejrůznějších videí, až po krásně ilustrovanou knihu Holčička a Oceán. Ta vypráví o holčičce Ondině, která se vydala se svým novým kamarádem Oceánem na dobrodružnou plavbu světem mořských živočichů a rostlin…

Holčička a oceánmilujeme_oceany
Zdravý život je zájmem nás všech a mnohdy stačí jen velmi málo k tomu, abychom pomohli věci změnit. A to i s ohledem na generace budoucí. V případě podpory udržitelného rybolovu je nejdůležitější zajímat se o původ ryb, které kupujeme a vybírat si vždy výhradně produkty z ryb ulovených podle stanovených pravidel. Poznáme je díky označení certifikací MSC, tedy modrým logem s bílou rybkou.

Společnost Bolton Food je přesvědčena, že lídři mají odpovědnost za ochranu oceánů a musí pečovat o chráněné mořské oblasti, které je třeba zachovat do budoucna coby opravdovou pokladnici biodiverzity poskytující obživu milionům osob. Z tohoto důvodu společnost podporuje projekt fondu WWF zaměřený na ostrov Tetepare, známý též jako „poslední divoký ostrov“ Šalamounových ostrovů.

Šalamounovy ostrovy jsou souostrovím čítajícím více než 900 ostrovů spadajících do chráněné oblasti Korálového trojúhelníku, která je považována za světové dědictví mořské biodiverzity, jelikož zde žije přes tisíc druhů ryb a přes 600 druhů korálů. Jedná se zároveň o velice důležité místo pro lov tuňáků – 53 % jejich celosvětové produkce pochází právě odtud. Proto je oblast ostrova Tetepare pro společnost Bolton Food jednou z nejvyužívanějších.

Cílem projektu je i díky zapojení místní komunity prostřednictvím Asociace potomků obyvatelstva ostrova Tetepare (The Tetepare Descendants’ Association – TDA) prohlásit oficiálně ostrov a okolní vody za chráněnou oblast v rámci National Protected Areas Act.

Zajímejte se o původ ryb, které kupujete a vybírejte výhradně produkty z ryb ulovených podle stanovených pravidel, to znamená ohleduplným a transparentním způsobem. Tyto výrobky poznáme díky označení certifikací MSC, tedy modrým logem s bílou rybkou.

produkt_6x80g

V rámci kampaně k projektu Rio Mare a WWF „Společně pro oceány“ vznikne speciální limitovaná edice MSC Rio Mare Tuňák v olivovém oleji (multipack 6x80g) dostupná ve vybraných řetězcích za doporučenou akční cenu.
Seznamte se s projektem “Společně pro oceány” na
www.riomare.cz – i vy můžete pomoci zachránit zdraví ocenánů pro budoucí generace.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.riomare.cz