Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Sobota, 24.Srpen 2019
ijournal.cz

RIM otevřel nový showroom v pražském Karlíně. Výrobce kancelářských židlí a nábytku představuje trendy

red Zdroj: www.rim.cz 9.11.2018 Hi-tech a bydlení, Párty a večírky

Tuzemská společnost RIM, zabývající se výrobou kancelářských židlí a nábytku, otevřela 8. listopadu 2018 nový showroom v budově Butterfly v pražském Karlíně. Slavnostního otevření se osobně zúčastnil také autor tří nových kolekcí židlí RIM – rakouský designér Kai Stania, který zde představil nové trendy v kancelářském sezení. Předváděcí prostor navrhlo renomované studio VRTIŠKA-ŽÁK.

Otevření se zúčastnili jednatelé a partneři společnosti RIM, obchodní zástupci, architekti a designéři. Novinky v kancelářském sezení představil vídeňský designér Kai Stania, jenž se zaměřuje na produktový design, módní doplňky i nábytek.

Hlavním trendem je dle jeho slov posun od klasických kancelářských židlí směrem k měkkému sezení (tzv. soft seating), kterému je v novém showroomu věnována značná pozornost. „Došli jsme k bodu, kdy je v kancelářích měkké sezení mnohem důležitější než pracovní stůl. Představte si kancelář, ve které bude právě pouze soft seating a už nebudete potřebovat žádný pracovní stůl. Taková vize je sice extrémní, ale je to vývoj, který v budoucnosti očekávám. Jako u všech židlí, které jsem navrhl, tak i u designu pro RIM byl základní komfort. Myslím, že sezení je určitou formou socializace. Tím že se posadíte, dáváte najevo, že v rozhovoru zůstanete a máte chuť komunikovat. Proto je výběr správné židle k sezení tolik důležitý,“ vysvětluje rakouský designér Kai Stania.

Na slavnostním otevření bylo představeno šest nových kolekcí a trendy v kancelářském sezení, ergonomii a zdraví, a samozřejmě vůbec poprvé byly nové prostory odhaleny odborné veřejnosti. Návštěvníci si mohli vyslechnout krátkou přednášku architektů Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka, kteří designují pro přední české i zahraniční společnosti.

RIM-otevření RIM-otevření-2


„Při vymýšlení konceptu jsme chtěli použít charakteristického prvku pro firmu RIM a na něm vystavět nosnou ideu celého interiéru,“
vysvětluje Roman Vrtiška, designer studia VRTIŠKA-ŽÁK.

RIM-otevření-1„Proto jsme se rozhodli vsadit na signifikantní prvek kancelářského segmentu – křížové podnože, ze kterých jsme vystavěli organickou zavěšenou strukturu pod stropem. Ta se stala jasnou identitou showroomu,“ dodává Vladimír Žák, designer studia VRTIŠKA-ŽÁK.

Nový showroom se nachází v budově Butterfly v pražské části Karlín, kam se přesunul ze stávajících prostorů na ulici Vinohradské. Jde o moderní budovu vystavěnou s ohledem na energetickou úsporu a trvalou udržitelnost. Interiér předváděcího prostoru nabízí 300 metrů čtverečních, na kterých společnost RIM prezentuje nejnovější výrobky z oblasti soft seatingu a kancelářského sezení. Výrobce kancelářských židlí a nábytku RIM je původní česká společnost se sídlem v Otrokovicích s 27letou zkušeností.

„V RIM budujeme kulturu kancelářského prostředí už 27 let. Představení sedacích souprav od Kai Stania v novém pražském showroomu Butterfly je dalším výrazným krokem,“ říká jednatel RIM Milan Nagy.

Prostory navržené studiem VRTIŠKA-ŽÁK budou mimo jiné sloužit ke školením, meetingům a firemním akcím.

Hudební vstupy zajistila skupina EVENT JAZZ TRIO a o zábavu se postaral také iluzionista Mr. Robert Fox.

Adresa showroomu:

RIM CZ s.r.o. 

Pernerova 691/42

186 00  Praha 8 – Karlín

Otevírací doba: všední dny 08:30 – 16:30

 

Více informací nalezete na www.rim.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.rim.cz