ijournal.cz

Režisér Tomáš Magnusek uvádí nový film KLUCI Z HOR s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavní roli

red Zdroj: APK Cinema Service 2.5.2018 Film

Po 20 dnech skončilo náročné natáčení filmu KLUCI Z HOR, v pořadí pátého celovečerního filmu režiséra Tomáše Magnuska. Slavnostní premiéra příběhu plného odvahy, lásky, životních osudů i rozhodnutí, se odehrála 1. května 2018 v kině Lucerna. V kinech film poběží od 3. května 2018.

Kluci_z_horFilm Kluci z hor je o klukovi (Martin Dejdar), který v osmnácti letech přijde při autonehodě o rodiče. Jediným příbuzným je jeho strýc (Jiří Lábus), jemuž v 35 letech diagnostikovali infekci mozku a má tak mentalitu pětiletého dítěte. Příběh vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce a jeho synovce, které díky tragické autonehodě osud svede dohromady. Mladý Pražák je tak nucen odstěhovat se na chatu do Orlických hor, aby převzal děditství po rodičích. Nakonec zůstává a během dvaceti let mezi ním a jeho strýcem vznikne silné pouto. To je však nakonec vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit.

Velkou podívanou bude souhra slavných jmen, jelikož film svedl dohromady dávné kamarády. „Už delší dobu jsme se s Jirkou Lábusem bavili, že by bylo skvělé, zahrát si v podobném filmu. Byl jsem moc rád, když přišel Tomáš Magnusek s podobnou látkou. Navíc s Jirkou Lábusem jsme kamarádi více jak pětatřicet let a hrajeme v divadle Ypsilon. Je možná symblické, že přesně před dvaceti pěti lety jsme ve filmu Amerika také hráli synovce a strýce. A musím říct, že když se s někým znáte tak dlouho, hrát s ním je jedna radost,“ přiznal Martin Dejdar.

„Hlavní role ve filmu ztvárnili Martin Dejdar a Jiří Lábus. Volba těchto dvou aktérů pro mě byla jasná, jelikož jsem věděl, že oni dva se dokáží skvěle vcítit do svých postav,“ zdůvodnil herecké obsazení režisér Tomáš Magnusek, který dal do vlastní produkce vše, aby si zlepšil renomé. 

To svědčí i o obsazenosti dalších herců. Ve filmu se totiž objeví i další plejáda slavných jmen jako je herec Martin Huba, Lenka Termerová či František Němec. „Nechybí zde ani krásná Eva Vejmělková, která se po letech opět vrátila před kameru, stejně tak i Václav Neckář,” dodává Magnusek.

foto z filmu

Ve filmu se objeví i syn Martina Dejdara Matěj, který si zahraje hned dvojroli. „Dlouho jsme hledali kluka, který by byl podobný Martinovi. Měli jsme několik castingů, na který jsem nakonec pozval i Matěje, přestože Martin si to moc nepřál. Když jsem ho měl na kamerovkách, už tam jsem věděl, že to prostě bude hrát on,“ přiznal Magnusek.

S Martinem Dejdarem má Tomáš Magnusek už několikátou spolupráci, proto při nabídce, opět hrát v jeho filmu, nebyl pro herce žádný strach. „Já jsem byl v pohodě, Tomáše znám a vím, jak pracuje. Ale Jirka Lábus měl vítr. Rozhodně ho přesvědčil scénář, který napsal Jan Jurek. Když jsme pak natáčeli, byl nadšený a dneska sám filmem Kluci z hor žije,“ zmínil.

Samotné natáčení probíhalo hned v několika lokacích, které jsou srdeční záležitostí nejen samotného režiséra, ale i Martina Dejdara. „Natáčelo se ve východních Čech, v Orlických horách. Byli jsme v Chrasti u Chrudimi, kde se narodil Martin Dejdar, i tam, kde žiji já, což je Náchod, přesněji do Jaroměře,“ popsal místa režisér, kde točili celkem 20 natáčecích dní. V několika scénách se objeví i letecké záběry pořízené z dronů.

Slavnostní premiéra filmu, kterému se přezdívá Český Rain Man, proběhla v Lucerně 1. května a za dva dny, 3. května, vstoupí do kin.

 Jiří Lábus

HERECKÉ OBSAZENÍ:
Martin Dejdar, Jiří Lábus, Martin Huba, Ljuba Krbová, Eva Vejmělková, Lenka Termerová, Jan Vodňanský, Emma Černá, Jiří Hromada, František Němec, Jiří Korn, Vlastimil Venclík, Kamil Švejda, Václav Neckář, Pavel Nový, Patricie Solaříková, Matěj Dejdar, Petra Řehořková, Jan Fiala, Petra Výtvarová, Pavol Zeleňák, Martin Janíček, Josef Petrů a další

TVŮRCI A ŠTÁB FILMU KLUCI Z HOR
Režie: Tomáš Magnusek
Scénář: Jan Jurek
Kamerea: Tomáš Drdácký
Hudba: Veronika Černá, Lukáš Černý

TOMÁŠ MAGNUSEK
Producent, scenárista a režisér Tomáš Magnusek (Bastardi, Tajemství pouze služební, Stopy života) se letos vrací s novým celovečerákem a dle námětu a obsazení to vypadá na pořádně ambiciózní projekt. Kluci z hor (2018) pojednávají o psychicky strádajícím muži ve středních letech (Jiří Lábus), o něhož se stará Martin Dejdar. Námět hoden Rain Mana (1988) nebo Václava (2007), když budeme skromnější a zabrouzdáme do českých končin.

Tomáš Magnusek se narodil 7. 7. 1984 v Náchodě. V Praze vystudoval speciální pedagogiku obor vychovatelství, a po studiích nějaký čas působil v oboru. Jako pětadvacetiletý si splnil svůj sen a spolu s režisérem Vlado Štanclem natočil svůj první film Pamětnice. Díky němu se velmi zadlužil a navíc kritikou nebyla jeho prvotina přijata příliš pozitivně. Přesto se Magnusek odhodlal ke druhému filmu a s režisérem Petrem Šíchou natočil roku 2010 film Bastardi, kde využil své zkušenosti z pedagogické praxe. Po Bastardech natočil ještě dvě pokračování, v roce 2011 Bastardi 2 a o rok později Bastardi 3. V roce 2014 píše scénáře a režíruje seriál Stopy života a natáčí film Modelky s.r.o. V roce 2018 přichází s posledním filmem Kluci z hor. Je ženatý, v roce 2005 se mu narodil syn Vojtěch, v roce 2010 dcera Terezie. Žije se svou rodinou v Náchodě.
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: APK Cinema Service