ijournal.cz

Řada vín Celebrity Line se rozrostla o výběr Petry Janů a Petra Jandy

red Zdroj: Mount Steak/Foto: felli 21.5.2014 Nezařazené

Mount Steak Restaurant opět vytvořil prostor pro zajímavý křest vín z řady „Celebrity Line“. Tentokráte křtila své víno Petra Janů, která si vybrala červené – suché André s přívlastkem poslední sběr a druhou celebritou s vlastní vinnou etiketou se stal Petr Janda, který si vybral bílé – polosuché Chardonnay s přívlastkem výběr z hroznů. Obě vína pochází z vinařské oblasti Morava, podoblast Velkopopovická, viniční trať Nadzahrady, obec Velké Popovice.

křest vína

Mezi novináři to v jeden moment zašumělo, to když si někdo vzpomněl na slova ze společného hituJedeme dál“ (1985): „Žádná voda, bouchají zátky, jedeme dál a láska má děj…“ Role kmotrů skvělých vín se ujala za ženy Petra Černocká a Miluška Voborníková a za muže neodmítli pánové Peter Nagy a Pavel Sedláček.

na křtu vína (1)

O květiny pro přítomné dámy se postaral přední český florista Pavel Hruška. Pozoruhodně byl upravený květ česneku s křišťálovým ověsem. Dlouho se spekulovalo, co je to vlastně za květ, dokonce někdo tipoval, že jde o exotický květ. A víte, kdo první z osobností rostlinu poznal? Byla to Petra Janů se slovy: „Nooo to je přeci česnek“, překvapila řadu přítomných.

na křtu vína (2)

Kvalitní víno si zaslouží kvalitní vinné sklo, které pro tuto příležitost věnovala Pavla Trpálková, majitelka společnosti Pauliny.

Rautu vládl guláš ze zubřího masa, popíjelo se pivo Maisel´sWeisse, ochutnávala se Grappa a nechyběla ani skvělá vína André a Chardonnay.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mount Steak/Foto: felli