ijournal.cz

Projekt Plannet si klade za cíl skutečné zvýšení finanční gramotnosti Čechů!

red Zdroj: www.plannet.cz 20.9.2018 Rady, tipy, názory

Češi stále pokulhávají za vyspělými zeměmi v oblasti nakládání s vlastními penězi. Nejvíce prodělávají častým zakládáním a rušením finančních produktů a navíc využívají zcela nepotřebné nástroje, zejména v oblasti pojištění a investování. Proč tomu tak je? Řada z nich neustojí velký obchodní tlak ze strany finančních institucí a zprostředkovatelských či poradenských firem, ale je to bohužel i díky absenci elementárních znalostí o fungování finančních produktů.

analytics

Webový portál Plannet, patřící firmě Financial Literacy, s.r.o., apeluje na zvyšování finanční gramotnosti společnosti a přináší  za ničím se neschovávající informace o fungování klíčových finančních nástrojů jako je životní pojištění a otevřené podílové fondy. Zároveň návštěvníkům umožňuje nechat si on-line zpracovat vzorové nastavení produktů na základě vyplnění dotazníku vlastních potřeb a je pak už jen na nich, zda jich využijí.  

finance

Slyšeli jste už někdy pojem chráněné sjednání? Pokud ne, tak vám prozradíme, že jde o sjednání bez prodejního tlaku či vlivu obchodních zájmů zprostředkovatelů, které projekt Plannet přináší na trh. 

calculator

Hlavní cílovou skupinou projektu jsou mladí lidé ve věku 18 – 35 let, je kladen důraz především na digitální nástroje, jako jsou výuková videa a on-line testy. Návštěvníci mají aktuálně možnost se přihlásit na otevřené semináře, které se pořádají v Praze a Středních Čechách.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.plannet.cz