Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 19.Červenec 2018
ijournal.cz

Procvičení těla za 20 minut – Olomouc se může těšit na fitness revoluci

red Zdroj: BodyBody Olomouc 16.11.2015 Sport

Obyvatelé hanácké metropole mají nyní možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů, který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Olomouci své již sedmé české studio.

Body_Body_1

Elektrická stimulace svalů (EMS) se běžně využívá při léčbě poruch pohybového aparátu, protože přináší vysoce účinnou rehabilitaci bez jakýchkoli vedlejších účinků. Její využití pro fitness je však naprostou novinkou. K hlavním výhodám tréninků BodyBody patří efektivita a časová nenáročnost. „Procvičit celé tělo za 20 minut zní jako pohádka, sám jsem tomu ze začátku nevěřil,“ říká Jiří Geisler, majitel studia BodyBody Olomouc. „Je to ideální cvičení pro časově zaneprázdněné klienty, kteří chtějí vidět výsledky.“

Jak to funguje? U tradičního cvičení váš mozek prostřednictvím elektrických impulsů dává signál svalům, aby se stáhly a způsobily pohyb. Stejným způsobem kontrakci svalů aktivuje EMS, pouze mnohem efektivněji prostřednictvím vnějších impulsů. Sval rozdíl nepozná, ale posiluje účinněji. Impulsy pronikají i do hlouběji umístěných svalů, které poskytují oporu páteři, a díky synchronnímu rozložení zátěže dokáží souběžně aktivovat dva protilehlé svaly – v jediném cviku tak posilujete například triceps i biceps. BodyBody navíc využívá jen přirozený pohyb, takže je šetrný vůči kloubům, šlachám a vazům.

Body_Body_5

Metoda je nejen funkční, ale také zcela bezpečná – používá ji třeba Klinika tělovýchovného lékařství a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, jedno z nejlepších pracovišť svého druhu na světě. „Praktické zkušenosti dokazují, že se jedná o velmi účinnou metodu posílení svalů. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky,“ říká přednosta kliniky u Sv. Anny prof. MUDr. Petr Dobšák, CSc.

Pro ideální trénink stačí jedna až dvě dvacetiminutové návštěvy týdně. První výsledky obvykle uvidíte za dva až tři měsíce. Abyste dosáhli podobných výsledků tradičním cvičením, museli byste v posilovně strávit okolo pěti hodin týdně.

Body_Body_4

V BodyBody klienti zažijí, jak vypadá skutečně kompletní servis. Moderně a komfortně zařízené studio jim poskytne nejen služby osobního trenéra, ale také veškeré potřebné vybavení počínaje oblečením na cvičení až po ručník, sprchový gel či iontový nápoj. Takže do BodyBody můžete přijít bez tašky na cvičení. Samozřejmostí je osobní přístup – trénink probíhá v maximálním počtu dvou klientů naráz. Není divu, že si BodyBody oblíbily sportovní hvězdy jako zlatý olympionik David Svoboda nebo mistryně světa ve sportovním aerobiku Denisa Barešová.

BodyBody Olomouc                                                   Otevírací doba

budova Namiro, Palackého 1198/14                        Po – pá 7:00 – 21:00, so 9:00 – 16:00, ne zavřeno 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: BodyBody Olomouc