ijournal.cz

Připravte svoji terasu na podzim a zimu

red Zdroj: WPC – WOODPLASTIC a.s. 14.10.2015 Hi-tech a bydlení, Rady, tipy, názory

Horké letní dny už jsou pryč a pomalu nastává období, kdy na terase budeme trávit stále méně času. Je proto třeba ji pomalu připravit na nadcházející podzim a zimu. Množství práce, které údržbě terasy věnujete, se bude diametrálně lišit zejména dle materiálu, který jste si pro svoji terasu vybrali. Pokud máte terasu ze dřeva, je třeba počítat s časově i finančně náročnější přípravou, než pokud vlastníte terasu z dřevoplastu neboli WPC.

WoodPlastic-Do_poliDřevo ve venkovním prostředí snadno podléhá povětrnostním vlivům. Kvůli tomu povrch terasy ztrácí původní barvu a časem praská. Dlouhodobě se ve dřevě usazuje špína, houby, řasy anebo mech. Na začátku podzimu a také jara je proto třeba dřevěnou terasu důkladně vyčistit speciálním přípravkem a natřít olejem. Ten pomůže dřevo „zakonzervovat“ a chránit terasu před srážkami, sněhem i mrazem.

Údržba dřevoplastové terasy je mnohem méně náročná. Stejně jako u dřevěné terasy je třeba provést základní úklid, to znamená smést větší nečistoty i drobný prach, který se zde přes léto stihl nashromáždit. Pokud je vaše terasa více znečištěná, lze ji lehce okartáčovat v podélném směru. V případě, že se nečistota dostala do spár, stačí ji vymést koštětem.

Pokud vám něco do spáry přes léto spadlo, dá se dané prkno snadno vymontovat. Poté je nejlepší omýt terasu čistou nebo mýdlovou vodou. Využít lze i vysokotlaký čistič pod tlakem max. 80 bar. Tím je v podstatě práce s WPC terasou u konce. „Díky složce vysoce kvalitního a zdravotně nezávadného polymeru HDPE (high-density polyethylen) jsou WPC terasy odolné i proti náročným povětrnostním podmínkám,“ uvedla Zuzana Krucká, marketingová manažerka společnosti WPC – WOODPLASTIC.

Samozřejmě i mezi WPC terasami najdeme nekvalitní materiály, které lákají na nižší cenu, ale kvůli například nekvalitní plastové složce nemohou splnit očekávání kupujících. Majitel takové terasy pak velmi brzy zjistí, že se investice do kvality vyplatí.

A jak reagují dřevoplasty v zimě? „Pokud je na terase pouze voda nebo sníh, tak terasa neklouže, prkno vás brzdí,“ uvádí dále Krucká. V případě, že teploty klesnou pod nulu, i na WPC terase se utvoří námraza. Té se ale není třeba bát. Kvalitní WPC dokáže odolat i minusovým teplotám, doporučují se navíc pořizovat plná prkna, do nichž nezatéká.

Více informací na: http://www.woodplastic.cz/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: WPC – WOODPLASTIC a.s.