ijournal.cz

Příprava osvěžujícího frapé je snazší, než byste čekali

red Zdroj: DouweEgberts 2.6.2014 Gastronomie

Máte rádi kávu a zároveň se v horkých dnech rádi osvěžíte frappé?  Věděli jste, že si lze frappé jednoduše připravit i doma, na chalupě či na výletě pod stanem, aniž byste potřebovali mixér či šejkr? A že si lze snadno a rychle připravit frappé nejen klasické, ale také  s příchutí oříšku, vanilky, čokoládyči karamelu? Odborník Ondřej Široký z DouweEgberts vám přináší tipy, jak na to.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Novinkou DouweEgberts jsou ochucené instantní kávy, které chutnají skvěle nejen horké, ale také jako letní osvěžení ve formě netradičních ochucených frappé. S kávami DouweEgberts vykouzlíte lahodný ochucený nápoj během chvilky bez nutnosti speciálních ingrediencí a nástrojů.

„Příprava ochucených frappé z instantních káv DouweEgberts je velmi snadná a podobá se přípravě tradičního řeckého frappé. Na rozdíl od profesionálních restaurací a barů si můžete osvěžující nápoj vykouzlit během chvilky kdekoliv budete chtít, ať už doma, na chalupě či na letní dovolené. Nepotřebujete totiž nic víc než kávu, vodu, cukr, mléko a jakoukoliv nádobu, ve které kávu promícháte. Posloužit vám může šejkr nebo mixér, ale stejně tak například láhev od vody,“ prozrazuje Ondřej Široký z DouweEgberts.

Douwe Egberts Dolce KaramelNa přípravu frappé budete potřebovat:

  • 1-2 čajové lžičky ochucené instantní kávy DouweEgberts
  • cca 120 ml studené vody
  • cca 80 ml studeného mléka
  • 1-2 lžičky cukru podle chuti
  • led

„Do šejkru či lahve nasypte odměřené množství ochucené instantní kávy DouweEgberts, přidejte cukr,  studenou vodu a mléko a protřepte v šejkru nebo v podobné nádobě, kterou máte po ruce.  Na závěr směs nalijte do sklenice s ledem,“ prozrazuje Ondřej Široký z DouweEgberts, který dodává: „Samozřejmě pokud máte k dispozici mixér, je lepší místo protřepání využít jej. A poté si již můžete vychutnat osvěžující oříškové, vanilkové, čokoládové či karamelové frappé.“

A dobrá zpráva nakonec. Ochucené instantní kávy od DouweEgberts si můžete dopřát i pokud si v létě hlídáte štíhlou linii. Mají totiž nízkou kalorickou hodnotu, nejsou doslazované a lze si je tak užít bez výčitek.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: DouweEgberts