ijournal.cz

Přijďte bláznit do Divadla bez zábradlí na festival věnovaný duševnímu zdraví

red Zdroj: Divadlo Bez zábradlí, VIDA z.s 2.12.2022 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Divadlo Bez zábradlí ve spolupráci s organizací VIDA z. s. připravuje festival věnovaný matice duševního zdraví. V posledních letech se zabývá společnost i veřejná média destigmatizacítématu duševního onemocnění čím dál tím více. Byla vyvinuta řada iniciativ, kterése zaměřují na snižování stigmatu duševní nemoci ve společnosti celkově i uvnitř specifických skupin. Patří mezi ně různé kampaně, veřejnédiskuse, přednášky a další aktivity neziskových organizací 

 pozvánka


Pra
žská divadelní scéna v návaznosti na Mezinárodní Den duševního zdraví připravuje jednodenní festival, který bude návštěvníkům, až na výjimku večerního představení, volně přístupný. Bohatý program nabídne výstavu, možnost poradenství, prodejní stánky, workshop, divadelní představení “Duj, pluj, hoř a syp, který uvede divadelní spolek Divadlo Psycheche a besedu s odborníkem MUDr. Martinem Jarolímkem.  

,,Ozvala se mi před rokem má velmi dobrá známá s tím, že trpí duševním onemocněním, ze kterého jí pomáhá se vypsat. Poslala mi své práce k přečtení. Vnukla mi nápad uspořádat program se zaměřením na tuto problematiku a tak jsem se spojil s organizací VIDA z.s., konkrétně s paní Jitkou Styblíkovou, která také dala dohromady program, jež návštěvníkům nabídneme. Jsem rád, že se naše divadlo zapojuje do iniciativy Dne duševního zdraví a podporuje destigmatizaci tématu duševního onemocnění” říká principál divadla Karel Heřmánek mladší. 

Duševní krizí si v průběhu života projde každý čtvrtý z nás. V posledních 3 letech se počet lidí, kteří zažili nebo dosud zažívají nějaký projev duševní nepohody, ještě dále zvýšil. Proto je téma duševního zdraví tak důležité. Bez duševního zdraví se totiž nikdy neobešlo a neobejde ani zdraví fyzické. Děkuji Divadlu Bez zábradlí, konkrétně Karlu Heřmánkovi mladšímu, za možnost spolupodílet se na jednodenním festivalu, kde bude nejen duševní zdraví na prvním místě ale i motto: „Komu je rady, tomu je pomoci“ říká  předsedkyně spolku VIDA z.s. Jitka Styblíková.   

Jednodenní festival se uskuteční třetí adventní neděli 11. prosince 2022 od 13 do 18 hodin v prostorách Divadla Bez zábradlí a ponese se v duchu bláznění, které je přeci více, než lidské.

Vstupenky Divadla Bez zábradlí 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Bez zábradlí, VIDA z.s