ijournal.cz

Představujeme knihu Jarky Rozsypalové-Vykoupilové BABSKÉ RADY NA CELÝ ROK.

red Zdroj: Radioservis 31.8.2022 Knihy

Babské rady na celý rok vás překvapí množstvím jedinečných řešení pro situace každodenního života. 

Babské radyVrátí vás k moudrosti generací před vámi a zároveň vás moderním způsobem naučí, jak žít úsporně, zdravě a jak dokonale využít dary přírody i postupy, které jsou opakovaně prověřeny, často i dávnou tradicí. 

Mašlovačka z tymiánu? Kořalková polévka? Aviváž místo kondicionéru? Čištění radiátoru fénem? Vyzkoušejte a ověřte si, že babské rady opravdu fungují.

„Babské rady“ si posluchači Českého rozhlasu Brno ve stejnojmenném pořadu předávají od července roku 2016. V moravském rozhlasovém éteru se tak pravidelně staví mosty vzájemnosti, kdy na položenou otázku dostává posluchač odpověď od jiného posluchače. Je to jako sejít se s dobrými přáteli u jednoho stolu a podělit se o to nejlepší, co umím a co jsem vyzkoušel. Přisedněte tedy k nám, zalistujte a nechte se inspirovat i bavit. Babské rady totiž dokážou zázraky. Vyhnat kunu z půdy, odstranit ztvrdlou kůži na patách, zbavit zahradní růže mšic, připravit domácí hořčici nebo rozzářit unavené oči. A jen na vás je rady prověřit vlastní zkušeností. 

 

Jarka Rozsypalová-Vykoupilová: BABSKÉ RADY NA CELÝ ROK

Váz., formát 147×200 mm, 195 stran, ilustrace v textu, cena: 249,-

ISBN 978-80-7686-003-2; EAN: 9788076860032

Knihu obohacují originální komentáře bylinkářky Blanky Kocourkové a kresby Michaly Kopečkové. 

Babské radyKniha je volným pokračováním úspěšné knihy Babské rady z roku 2021.


Ukázka z knihy:
ALOE VERA

  • Modřiny potírejte několikrát denně šťávou z rostliny, nejlépe čerstvě přeříznutým listem.
  • Na svěží dech vypijte čtvrt šálku z aloe vera rozmíchaní v půl šálku vody nebo jablečné ho džusu. Napoj redukuje činnost bakterií a je příčinou nevábného dechu.
  • Větší množství šťávy působí jako projímadlo.
  • Polámané vlasy napraví následující zábal: Vlhké vlasy potřete šťávou z aloe vera, nechte 40 minut působit a poté opláchněte.
  • Stařecké skvrny na rukou potírejte čerstvou šťávou z listů. Stimuluje růst nových kožních buněk. Opakujte několikrát denně.

Balzám z aloe na zuby a dásně:

50 g šťávy z aloe (dužiny z listů)

1 polévková lžíce jedlé sody

5 mátových lístků

5 lístků šalvěje

1 lžička kvalitního oleje

Vše dejte do mixéru a mixujte, dokud vám nevznikne směs. Na závěr vmíchejte jedlou sodu. Balzám uchovávejte v lednici a spotřebujte do týdne. (…)

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Radioservis