ijournal.cz

Před nástrahami internetu pomáhá děti chránit i pejsek Pug

red Zdroj: Eset 27.3.2023 Pro děti, Rady, tipy, názory

Naučit děti, jak se mají chovat v online prostoru. Právě to je cílem edukativního pětidílného seriálu Hey Pug!, který je součástí celosvětové iniciativy Safer Kids Online. Za celým tímto projektem stojí ESET, firma působící v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Hey Pug!Animovanou mini sérii Hey Pug! tvoří pět kratších videí zaměřujících se na konkrétní oblasti internetové bezpečnosti. Je určena zejména pro menší děti do 10 let, případně jejich rodiče, se kterými mohou problematiku daného dílu společně probrat. Děti se během pár minut zábavnou formou dozví například to, že by neměly v online prostoru komunikovat s neznámými lidmi, jak je důležité mít silné heslo, které ochrání osobní údaje, co je to hoax nebo proč je dobré trávit čas i mimo telefonní obrazovky.

Všemi těmito trnitými oblastmi projdou děti spolu se svými animovanými kamarády Mikki, Finnem a Alex a jejich rodinami. Nedílnou součástí všech dílů je i odborník na kyberbezpečnost a pohyb v online prostoru, pejsek Pug (ang. zkratka Personal User Guide).

Iniciativa Safer Kids Online, která tento video projekt zastřešuje, přináší informace pro rodiče, děti, vychovatele a učitele, jež mají formovat diskuze o bezpečnosti na internetu, a poskytuje nástroje pro vytvoření bezpečného online prostředí pro děti.

animace

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Eset