ijournal.cz

Praha má farmářskou loď Petra

red Zdroj: Farmářské tržiště 8.7.2014 Koktejl

Bývalá nákladní vlečná loď, převážející potraviny z Čech na překladiště v Hamburku či Rotterdamu do jiných kontinentů a zpět, se stala novým kulturně-gastronomickým místem, které lze až do podzimu navštěvovat na pražské náplavce na Rašínově nábřeží v Praze 2, mezi lodí Tajemství a Avoid gallery v blízkosti železničního mostu na Výtoni.

lodPetra3

Farmářskou loď Petra je možné prozatím navštívit od středy do neděle od 16:00 do 22:00 (kdy musí skončit muzika kvůli „policejní hodině“), dojídat a dopíjet nápoje však můžete ještě o kousek déle. Každý den si můžete poslechnout i zatančit k živé muzice anebo vaše taneční či poslechové kreace doplní DJ.

„Chceme držet především autentickou a kvalitní kuchyni, které čerpá z českých, farmářských surovin, kvalitní nealko nápoje, piva z malých pivovarů (momentálně například Kounický pivovar a za studena chmelený Bakalář) a malá, rodinná česká a moravská vinařství (teď aktuálně Petr Skoupil a Vít Sedláček). Mimo to chceme dát prostor dosud neobjeveným talentům, kteří teprve na svou slávu čekají, ale třeba také kapelám a interpretům, kteří se rekrutují z kvalitního nejen pražského buskingu.“, říká Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp, které loď provozuje.

lodPetra2

Farmářská loď Petra zapadá do koncepce farmářských trhů, čerpá z nich zejména kvalitní a autentické občerstvení a je to také místo, o které se farmářské trhy na náplavce částečně o sobotních trzích rozšíří.

Za myšlenkou kulturního programu stojí i spojení s buskerskou iniciativou, která by měla zejména obstarávat muziku a hudební zpestření provozu lodi. Buskeři jsou úzce spjati s farmářskými trhy – vždyť i tak vzniklo uskupení The Brownies, které se stalo ikonou sobotních trhů a nyní hrají i pro pražských klubech a kavárnách.

lod Petra1

Dopolední program na farmářské lodi Petra bude patřit neziskovým organizacím nebo cvičení jógy apod., vystoupením dětských uměleckých kroužků a dalších zajímavých nekomerčních subjektů. Na lodi je také možné pořádat oslavy, vernisáže nebo svatební hostiny. V odpoledních a večerních hodinách totiž na lodi můžete ochutnat klobásky a steaky z přeštických prasátek z biofarmy Medito, kapří hranolky nebo sumčí guláš z jihočeských ryb, balkánské a slovinské autentické speciality, piva z malých pivovarů, víno v biokvalitě nebo kávu z podniku, který poskytuje tréninkové zaměstnání mladým lidem bez fungujícího rodinného zázemí.

Těšíme se na Vás přes celé léto až do poloviny října.
Více informací na www.farmarsketrziste.cz nebo www.facebook.com/ftpraha

Farmářské tržiště Praha:
Náplavka – sobota 8:00 – 14:00
Jiřák – středa, čtvrtek a  pátek 8:00 – 18:00, sobota 8:00 – 14:00


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Farmářské tržiště