ijournal.cz

Pozvánka na akci – Pohyb pomáhá

red Zdroj: kynychova.cz 16.3.2016 Aktuality a pozvánky, Sport
V neděli 20. 3. odstartuje cvičební tour Pohyb pomáhá, kterou pořádá Hanka Kynychová ve spolupráci s Policií ČR v rámci projektu Zkus to říct, který apeluje na prevenci domácího násilí a násilí uplatňovaného na ženách. 
Hanka Kynychová sama před 25 lety zažila domácí násilí. Jeden z jejích bývalých partnerů jí během vztahu pravidelně psychicky týral a několikrát ji dokonce fyzicky napadl. Hanka se rozhodla o svém příběhu promluvit. Říká, že když dostala nabídku stát se tváří projektu Zkus to říct, tak měla pocit, že je to její povinnost. Hanka se totiž drží hesla, že pomáhat je normální. Je to vlastně i motto její nadace, která se už deset let stará o děti z dětských domovů. A právě s dětmi Hanka často násilí prožívá znovu, protože se jí svěřují se svými příběhy, které prožily doma. 

pozvánka

Hanka bude na tour nejen cvičit, ale také bude vyprávět svůj příběh a přivítá odborníky z Policie ČR, Bílého kruhu bezpečí a z Rosa, kteří budou informovat o prevenci domácího násilí a poradí cvičenkám, jak zasáhnout, když se v jejich okolí děje domácí násilí.
U slavnostního startu prvního ročníku této bohulibé cvičební tour nebude Hanka sama. Přijdou jí podpořit: Leona Machálková, Miluše Bittnerová, Ivana Jirešová, Veronika Arichteva, Kristýna Janáčková, Roman Šebrle, Kateřina Neumannová, Lejla Abbasová, Gábina Gunčíková, Romana Jáklová a další.
KDE: Kongresové centrum Praha, Jižní sál (vchod č. 5)
KDY:  v neděli 20.3. 2016 od 9.00 do  13.00
 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: kynychova.cz