ijournal.cz

Pozvánka na 1. zahajovací koncert festivalu Procházky uměním: 23.5.2024 v 19:30 na Trojském zámečku

red Zdroj: archiv Jitka Hosprová 23.5.2024 Festivaly, Hudba

JitkaPraha troja 23.5. 24 Hosprová, zakladatelka festivalu Procházky uměním a odbornou i laickou veřejnostíuznávaná jako první dáma české violy, zve na zahajovací koncert XII. ročníku festivalu Procházky uměním, který se uskuteční v malebném prostředí Trojského zámečku v Praze. Akce se bude konat 23. května v 19:30 na Trojském zámečku v Praze. Výtěžky z koncertů festivalu Procházky uměním vždy podporují opravu památek, většinou kostelů. Loňský rok byla z jejich výtěžku podpořena opravu varhan v kostele sv. Bartoloměje v Březíně, letošní sbírka bude věnována na opravu barokního kostela sv. Jiří v Kostelci u Nadryb.

Tento významný hudební večer nabídne posluchačům unikátní spojení hudby, historie a gastronomie. Speciálními hosty večera budou prestižní barokní soubor Barocco sempre giovane a významný český violista Jiří Kabát. Soubor, založený v roce 2004 a známý širokým repertoárem od baroka po současnost, spolupracuje s předními domácími i zahraničními umělci a pravidelně se objevuje na prestižních hudebních festivalech.

Jitka_Hosprova_credit_Lenka_Hatasova
Jitka Hosprová a Jiří Kabát, oba mistři hry na violu, uvedou hudební díla starých českých mistrů. Večer obohatí čtení libreta „Pod šternberskou hvězdou“, které zpracoval historik umění PhDr. Jan Štěpánek. Texty přednese herečka Barbora Munzarová.

Pro dokreslení barokní atmosféry je po skončení koncertu pro hosty s VIP vstupenkou připravena ochutnávka autentické barokní kuchyně, která podtrhne charakter večera a projektu propagujícího barokní lokality severního Plzeňska.


Festival Procházky uměním, jehož je Jitka Hosprová zakladatelkou a uměleckou ředitelkou, slouží jako platforma pro prezentaci barokní kultury a umění a podporuje mladé talentované umělce.

https://www.prochazkyumenim.cz/seznam-koncertu-festvalu-pro-xi-rocnik-2024/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: archiv Jitka Hosprová