Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 18.Červenec 2018
ijournal.cz

Pokračování úspěšného televizního seriálu Vinaři 2 nyní i v knižní podobě

red Zdroj: Euromedia Group, k. s. – Ikar 28.11.2015 Aktuality a pozvánky, Knihy

Populární komediální seriál Vinaři televize Prima rozpoutal doslova vinařskou mánii a pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Nyní nakladatelství Ikar připravilo i knižní vydání s unikátním zakončením – čtenáři můžou vybrat jeden ze tří konců a rozhodnout tak, jak skončí i televizní seriál. Slavnostní křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 3. prosince 2015 od 18 hodin v pražském Paláci knih Luxor za účastni herců účinkujících v seriálu.

Vinaři

Seriál asi nejlépe charakterizují slova písničky, kterou už umí nazpaměť snad každý Čech: „Vytáhni špunt, víno je grunt, kdo ho pomlouvá, ten je lump, zas další den ze sklepů jdem, na světlo ven…“ Pokračování se nese v duchu polemiky, zda je lepší moravské víno, nebo české pivo, což je pro dva ortodoxní tábory vinařů a pivařů souboj málem na život a na smrt a pro diváky a čtenáře vděčné téma plné zábavy a humoru.

Co je větší alchymie – víno, nebo pivo? V duchu této zapeklité otázky se nese nové pokračování úspěšného komediálního seriálu Vinaři, které rovněž doprovází knižní vydání. Všechno začíná převelením faráře Tomici do severočeské vísky Strdín. Se stěhováním mu pomáhají jeho nejbližší přátelé: vinaři Bedřich Pavlíček a Franta Vlček, policista Patrik Tauš, provozní Hřebec zvaný Hřéba a porybný Machr. A tak se osudy Křetických navždy prolnou s osudy Strdínských.

knihaVe Strdíně se Moravané potkají s partičkou Čechů a z jednoho večerního setkání v místní hospodě vzejde sázka, která všechno dokonale zamotá. Případnou výhru nad Čechy by však mohlo zaručit jen zapojení ostatních Moraváků. Nezůstane ale jen u obyčejné sázky. Nečekané nástrahy ze strany Strdínských si bohatě užije každý člen Vlčkovy party. Jak jinak může dopadnout nesmiřitelný souboj vinařů a pivařů než pořádnou šlamastykou?

Nevraživost mezi Čechy a Moravany se ale přece jen začne postupně otupovat. Vlček, který přes všechny rozepře nakonec rozpozná ve vinaři Waldemarovi své druhé já, se rozhodne změnit k lepšímu a zkoumá různá náboženství. A ničemu nepřidá ani náhlé vzplanutí krásné a všemi obdivované výčepní Jany Hamplové pro faráře Tomicu.

V závěru kniha obsahuje 3 různé varianty, jak by děj mohl skončit (protože není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem), a čtenáři nabídne jedinečnou možnost rozhodnout o tom jediném správném konci televizního seriálu pomocí hlasování. „Na rozdíl od slepého koštu má zaručeno, že to nebude remíza a jeden konec bude ten pravý…“


Podle televizního scénáře Petra Kolečka a kol. do knižní podoby upravil Jan Janula

Vinaři 2

Počet stran 504, MOC  349 Kč

Váz., ISBN 978-80-249-2939-2

Euromedia Group, k. s. – Ikar v roce 2015

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Euromedia Group, k. s. – Ikar