ijournal.cz

Philips představuje své poslední modely televizorů pro rok 2016

red Zdroj: Philips 9.10.2016 Hi-tech a bydlení

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, představila své poslední modely pro rok 2016 a uzavřela tak nabídku televizorů pro letošní rok. Philips TV přidal chytré funkce Smart TV nově i do řady 5000, což znamená, že více než 90 % letošních televizorů Philips je nyní chytrých a z toho přes 70 % využívá platformu Android. Drtivá většina letošních modelů navíc získala certifikaci Českých Radiokomunikací, která potvrzuje kompatibilitu s budoucím vysílacím standardem.

LS_5501-Top-picks_RGB

Kompletní přehled všech produktových řad včetně jejich klíčových charakteristik:

Řada 4000

Do řady Philips TV 4000 byla nově přidána podpora HEVC pro možnost příjmu nového standardu vysílání.Produkty řady 4000 mají výkon 200 PPI (Picture Performance Index) a přicházejí se zpracováním obrazu Digital Crystal Clear, dvěma HDMI konektory a jedním USB 2.0 propojením.Nové televizory této nejnižší řady disponují dvěma tunery: pro pozemní a pro satelitní příjem.

Řada 5000

Řada 5000 představuje ve srovnání s modely řady 4000 jasný pokrok z hlediska výkonu a designu, jedná se také o nejnižší řadu, ve které je možné najít modely vybavené Smart funkcemi a systémem Android. Novým modelem v této sérii je Philips TV 5301, který přináší možnosti Philips Smart TV a podporuje příjem HEVC už v jedné ze základních řad televizorů Philips.

Řada 5000 také přichází s unikátním konceptem v nabídce televizorů Philips, s modelem 5231, 24palcovým televizorem, který efektivně kombinuje malou obrazovku a Bluetooth reproduktor do jednoho integrovaného řešení, to vše v elegantním bílém provedení. Unikátní design 5231 získal na začátku roku prestižní designové ocenění Red Dot Product Design Award. Porota brala při udílení ceny v úvahu jeho moderní zpracování a rozličné možnosti využití.

LS_5201-Hero_RGB

Hodí se jako druhá obrazovka a zároveň reproduktor do kuchyně, dětského pokoje, chaty nebo jako monitor k počítači s ohromujícím zvukem. Zabudovaný reproduktor je vhodný pro přehrávání hudby ze smartphonu, tabletu nebo počítače, tak i pro zprostředkování kvalitního zvuku při sledování televizních pořadů a filmů přímo z televizoru. Zvukový systém tvoří 2 středovýškové reproduktory a jeden basový namířený směrem dolů pro ještě hlubší basové tóny. 

I přes své malé rozměry zaujme série 5231 vynikající kvalitou obrazu i zvuku. Díky dvěma HDMI vstupům, integrovanou konektivitou Easylink a USB portem je Philips TV 24PFS5231 ideální volbou pro každého, kdo chce malou, skvěle vypadající multifunkční obrazovku s výkonným reproduktorem schopnou přehrát hudbu i videa z jakéhokoli zdroje. Doporučená maloobchodní cena je 7 490 Kč. 

Řada 6000

Televizory řady 6000 nabízejí široký výběr modelů v Ultra HD a u některých z nich si můžete vychutnat také výrazný kontrast technologie HDR. V této řadě naleznete také první modely s jedinečnou technologií Philips Ambilight.

Platforma Android TV je dostupná i v sérii 6000. Android má k dispozici čtyřjádrové procesory pro vyšší výkon a dálkové ovladače s QWERTY klávesnicí umístěnou na spodní straně ovládání pro snadnější ovládání a vyhledávání v rozhraní  Android TV.

Modely série 6500 nabízejí vylepšené zpracování obrazu, dokonalejší zobrazení pohybu a výraznější světelné podání díky použitým high-end chipsetům, technologiím Pixel Precise Ultra HD Processing, Perfect Natural Motion a 100Hz nativním panelům. Konstrukce řady 6000 nabízí hi-endové provedení, zejména u modelů 6500 s úpravou z lehkého kovu a chromovaným tenkým obloukovitým stojanem, který vzbuzuje dojem, že se televizor vznáší v prostoru.

LS_6401-Hero_RGB

Řada 7000

Přechod do řady 7000 přináší navíc panely se širokým barevným gamutem, pokročilé obrazové technologie a třístranný Ambilight u každého modelu.

Kromě obrazové kvality je pro řadu 7000 významná i kvalitu zvuku, která se vyznačuje vysokým výkonem systému 2.1. Za obrazovkou se nachází zvukový systém využívající patentovanou technologii Triple Ring Driver, akustického měniče ve tvaru prstence s integrovaným basovým portem, zaručujícím hluboké, ale věrné podání basů. Model 7181 jde se zvukovou kvalitou ještě o krok dál, když přidává „viditelný zvuk“ (Visible sound) se samostatným 15W zvukovým panelem zabudovaným do přední části sestavy.

Vrcholem řady 7000 je model 7601 integrující mnohé technologie dříve používané v nejvyšších modelech Philips řady 9000, včetně lokálního 2D stmívání 128 nezávislých LED segmentů, které mohou generovat špičkový světelný výkon až 700 Nit (700 cd/m2), čímž posunují tento model mezi televizory s označením HDR Premium.

Zpracování Philips Premium Colour pomáhá modelu 7601 reprodukovat až 2250 trilionů barev a v kombinaci s technologií Perfect Pixel Ultra HD Processing dosahuje výjimečné kvality obrazu se skóre 2600 PPI. I díky vysokému skóre získal televizor ocenění EISA 2016.

7601 má originální chromovaný stojan, broušené hliníkové rámečky a leštěné hliníkové strany s tmavě stříbrnou úpravou.

LS_7601-Close-up-bezel_RGB

Řada 8000

Řada 8000 je vyhrazena pro prémiové televizory s unikátními obrazovými i zvukovými vlastnosti.

U modelu 8601 najdete originálně řešený zvukový systém s 16 neodymovými měniči, které jsou umístěné ve dvou odnímatelných sloupcích reproduktorů. Tyto sloupce je možné odejmout a umístit na přídavné stojany s aktivními reproduktory. Citlivé použití chromu a leštěného hliníku dávají modelu 8601 sofistikovaný, moderní vzhled, zatímco chromovaný stojanový oblouk opět vytváří dojem, že televize pluje v prostoru.

Ambilight hraje klíčovou roli u všech televizorů Philips střední a vyšší třídy. Vrcholem je pak 65″ model 8901 Ambilux, který používá devět piko projektorů, které promítají na zeď za televizorem rozšířený obraz se zřetelnými detaily a vysokým kontrastem.

LS_8901-Ambilux-Hero_RGB

901F

Absolutní špičkou mezi letošními modely je televizor Philips 901F, první OLED televizor společnosti a první, který kombinuje široký barevný gamut OLED panelu s technologiemi Philipsu. Technologie Perfect Pixel Ultra HD zajišťuje vysoké rozlišení, dokonalý kontrast a technologie Perfect Natural Motion se systémem Perfect Colour, používající 17bitový barevný booster, umožňuje zobrazení mimořádně ostrých snímků, plynulého pohybu a více než 2250 trilionu barev.

Celkový výsledek má neuvěřitelné výkonové skóre 3800 PPI a maximální světelný výkon 700 Nit (700 cd/m2), čímž se 901F stal prvním televizorem Philipsu, který splnil podmínky pro označení HDR Perfect Standard.

Philips OLED 901 F Side view with screenfill


Philips OLED 901 F

Živost barev na obrazovce a mimořádně vysoký kontrastní poměr dále umocňuje třístranný systém Ambilight. Model 901F také disponuje zvukem 6.1, 30W systémem s 15W šesti dopředu orientovanými zvukovými měniči, umístěnými v integrované zvukové liště pod obrazovkou a 15W vzadu umístěným patentovaným systémem Triple ring s integrovaným basovým portem, který se stará o dodávku pořádné porce nezkreslené basové složky.

Produktová nabídka televizorů Philips je široká a vybere si z ní skutečně každý typ zákazníka. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Philips