Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 19.Září 2019
ijournal.cz

Philip Morris International na letošním Milan Design Week 2019 představil unikátní umělecký objekt IQOS World revealed by Alex Chinneck

red Zdroj: Philip Morris International 15.5.2019 Zajímavosti

IQOS, vlIQOS World Revealed by Alex Chinneck_02_ph Marc Wilmotajková loď inovací v portfoliu giganta Philip Morris International představila na milánském týdnu designu instalaci, která spojila moderní technologie s vizionářským umělcem. Výsledkem je monumentální ztvárnění budoucnosti.

Zip na fasádě zdánlivě historické milánské budovy, z níž do okolí proniká éterické světlo, to je ve zkratce objekt nazvaný IQOS World revealed by Alex Chinneck. Kombinuje v sobě prvky architektury, divadla i precizního inženýrství a nechává je vplout do nových nečekaných tvarů. Použili jsme známé formy a materiály a nechali je na sebe navzájem působit zcela mimořádně, říká o svém díle sochař Alex Chinneck.

 IQOS World by Alex Chinneck_work in progress_01
Alternativní světy

Stěny a podlaha uvnitř objektu se staly metaforou procesu transformace evokující zdánlivě nekonečnou cestu k nové budoucnosti,vysvětluje pětatřicetiletý britský umělec, který je známý monumentálností a ambiciózností svých děl. Chinneckovy alternativní světy jsou plné surrealistických tvarů velkých měřítek, které mnohdy působí až disruptivně. Posunutím hranic materiálů a jejich sochařského potenciálu vznikají nová spojení, vybízející k zamyšlení nad současným řádem věcí a lidí. Stačí se jen ponořit do jeho magické reality a nechat se vést novým, nečekaným směrem.

IQOS World Revealed by Alex Chinneck_14_ph Marc Wilmot

Společnost Philip Morris International se dlouhodobě zasazuje o transformaci tabákového průmyslu. Zakládá si na vědeckých poznatcích, inovaci a moderních technologiích. „Naším cílem je vytvořit budoucnost bez kouře. Budoucnost, kde výrobky jako je IQOS nahradí cigarety ve prospěch společnosti, říká Frederic de Wilde, prezident společnosti pro Evropu, a dodává, že právě myšlenka alternativní budoucnosti přirozeně vedla ke spolupráci s Alexem Chinneckem.

Video: https://we.tl/t-GfXYVlnlfK

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Philip Morris International