Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 20.Srpen 2019
ijournal.cz

Petr Vágner podpořil šampióna v extrémním běhu Pavla Paloncýho

red Zdroj: foto: archiv P. Paloncý, Aquapalace Praha 27.1.2018 Společnost a osobnosti, Sport

24. ledna 2018 se v prostorách aerobního sálu AquaPalace Praha konala oficiální tisková konference k výhře zlaté medaile běžce Pavla Paloncý v celosvětovém extrémním outdoor závodě Montane Spine Race, který se minulý čtvrtek 18. ledna 2018 uskutečnil na severu Anglie. Paloncý zdolal neuvěřitelných 430 km náročné trasy a do cíle doběhl jako první. Zlatou medaili získal za náskok 9 hodin přede všemi soutěžícími. Českého šampióna přišel podpořit moderátor a herec Petr Vágner, který závodí v těchto brutálních outdoor závodech již několik let. Vágner na konferenci oznámil, že by se rád příští rok zúčastnil právě tohoto závodu pod Paloncýho vedením.

na tiskovce

Při čtyřdenním nonstop závodě se do času stráveného na trati počítají veškeré aktivity sportovců během cesty: spánek, jídlo, přestávky. Sportovci jsou nuceni zdolat náročný terén s převýšením přes 11 500 m, plný močálů a bažin, ale i hor, větru a sněhu. Letos běžci z celého světa bojovali s obrovskou nepřízní počasí, kdy byl kvůli zimě a mlze dokonce přerušen. „Od startu do cíle mi to trvalo téměř 110 hodin neustálého vypětí a boje. Ten závod měl všechno, co bychom od brutálního závodu mohli chtít, “ komentuje svoji účast v Montane Spine Race Pavel Paloncý. „Výkon Pavla mne neskutečně zaujal a jelikož jsem milovník adrenalinu, rád bych si podobnou extrémní soutěž vyzkoušel také,“ sdělil v AquaPalace Petr Vágner.

 oba aktéři

Informace o přípravě Pavla Paloncýho na Montane Spine Race

„Trénink a příprava na takto specifický závod, stejně jako celá příprava Pavla spočívá především v jeho schopnosti a kondiční připravenosti zvládat nečekané situace a stav únavy.

Dokonalé doplňování správné energie, ať už v podobě Edgar. power drinku nebo jiných cukrů a v neposlední řadě i díky svalovému propojení všech částí posturálního systému, které tvoří oporu při extrémním dlouhodobém  zatížení,  je základním požadavkem, který musíme v tréninku respektovat,“ vysvětluje Josef Andrle, kondiční trenér, který Pavla na závod připravoval.

 Pavel Paloncý

Důležité informace energy drinku Edgar.power, který Pavlovi při závodech pomáhá

Edgar. power je unikátní český výrobek. Edgar. power spojuje v jedné vyvážené směsi 4 druhy sacharidů, syrovátkový protein, cenné aminokyseliny a MCT tuky. Užívání nápoje náročným sportovním výkonem dá organismu dostatek energie, prodlužuje zejména výdrž a urychluje regeneraci těla po výkonu. Dodává potřebnou energii, která se uvolňuje postupně. Je lehce stravitelný, rychle se rozpouští a chutná po brusinkách. Nedráždí trávicí trakt, protože neobsahuje stimulační látky typu kofein nebo taurin a protože jeho složení je uzpůsobeno potřebám organismu při sportovním výkonu. Edgar. power drink neobsahuje zakázané látky ani konzervanty. Dodává tělu velké množství kvalitní energie, přitom ho ale nepoškozuje.

Pavel_Paloncý

 Více informací o závodu naleznete zde:

https://thespinerace.com/

http://ar2.palonc.org/

http://www.andrlesport.cz/

www.edgarpower.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv P. Paloncý, Aquapalace Praha