ijournal.cz

PANDORA představuje výsledek své první umělecké spolupráce, která navazuje na odkaz Keitha Haringa

red Zdroj: Pandora 16.10.2022 Móda, obuv, doplňky

Kolekce, která byla představena trhu ve čtvrtek 29. září 2022, byla inspirována průkopnickými zásadami Keitha Haringa, jeho všeobjímající láskou a ikonickým uměním. Haringova jedinečná umělecká vize se promítla do unikátní kolekce, která dává jejím příznivcům možnost mít doma svůj vlastní kus dějin umění.

 Street_Model

Kolekce zdobená záblesky jasných tónů a založená na směsích různých kovů napodobuje odvážné linie a barvy, které kdysi zdobily ulice New Yorku. Obsahuje 12 kousků –osm přívěsků a náramek s přívěsky, dva prsteny, náhrdelník a náušnice –všechny inspirované vizionářovými symbolickými díly včetně štěkajícího psa, andělského dítěte a charakteristických odvážných rovných linií.

Project street 

Umění by mělo osvobozovat duši, vyvolávat představivost a povznášet.” – Keith Haring

 

Street_ModelNa oslavu uvedení nové kolekce na trh oživuje kampaň Pandora projevy a výbuchy kreativity, které v 80. letech minulého století plnily centrum New Yorku a inspirovaly Keitha Haringa k vytvoření jeho charakteristického popartového stylu. Kampaň KeithHaring x Pandora zachycuje nakažlivou energii ducha doby, který formoval umělcova nejikoničtější díla, od začínajících rapperů, breakdancerů, skateboardistů, návštěvníků klubů až po basketbalisty a bubeníky v ulicích New Yorku.Project street

 

Hlavním cílem kampaně je zdůraznit trvalý vliv Keitha Haringa na naši kulturu a oslavit jeho průkopnickou vizi, že umění je pro všechny, která ladí s příslibem společnosti Pandora vytvářet cenově dostupné šperky, jež skutečně každému umožní vyjádřit se svým vlastním způsobem. Filippo Ficarelli a Francesco Terzo, kreativní ředitelé společnosti Pandora, k tomu říkají: „Při tvorbě kolekce jsme se svým způsobem vrátili v čase, abychom se přímo napojili na filozofii umělce, který využívá své umění a vize ke spojování lidí cestou vytváření kulturně relevantního vizuálního jazyka natolik nadčasového, že k nám silně promlouvá i dnes. Představujeme si, že rozmlouváme s Keithem Haringem a společně využíváme šperky jako malířské plátno nebo jako „zeď nářků“ ke společné řeči v jazyce, jemuž rozumí každý. Kolekce šperků oslavuje kreativitu, pocit sounáležitosti s živou městskou subkulturou a svobodu umělecké tvorby.

Street_Model_Group

Kolekce bude k dispozici pro celý svět online a v prodejnách Pandora po omezenou dobu od 29. 9. do 29. 11. 2022.

#KeithHaringxPandora

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Pandora