ijournal.cz

Objevte 27 přírodních tobogánů uprostřed tropického pralesa

red Zdroj: www.godominicanrepublic.cz 3.8.2014 Soutěže

Severní pobřeží Dominikánské republiky je rájem pro dobrodruhy a milovníky přírody. Hlavní atrakci regionu – přírodní rezervaci Damajagua najdeme v tropickém pralese nedaleko města Puerto Plata. Jedná se o unikátní systém dvaceti sedmi vodopádů, ze kterých lze skákat a sjíždět přímo do osvěžujících lagun. Již čtvrtým rokem vypovídá o popularitě tohoto místa jeho rekordní návštěvnost.

Damajagua_prales

„V prvním semestru roku 2014 zavítalo do Damajagua 39 000 návštěvníků, což je o 14 % více v porovnání se stejným obdobím roku 2013,“ říká Leila Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „Jedná se o skutečně netradiční zážitek. Damajagua leží v těsné blízkosti Puerto Plata a správci parku zde neustále budují nové stezky a zlepšují zázemí pro turisty. Portál TripAdvisor ocenil rezervaci Certifikátem Excelence 2014, který vyjadřuje spokojenost návštěvníků.“

Rezervace leží 10 km od Puerto Plata a je považována za jednu z největších atrakcí regionu. Damajagua je geologickou propadlinou, ve které voda vytvořila sedmikilometrový kaňon s vodopády. Celkem dvacet sedm kaskád padá až z jedenáctimetrové výšky do přírodních jezírek o hloubce přibližně sedmi metrů.

Vstup do rezervace je povolen pouze za doprovodu zkušeného průvodce. Dobrodružství začíná poté, co vystoupáte k poslednímu vodopádu, odkud se naskýtá úžasný pohled na deštný prales a okolní horské scenérie. Pak už si jen budete užívat proplouvání průzračnou řekou, vzrušující skoky do vody a plavání pod vodními stěnami. Ve strmějších úsecích vám pomohou průvodci, kteří vám současně vysvětlí jak po vodopádech sjíždět jako na tobogánu. Vstup do rezervace vychází cenově v přepočtu na 140 Kč. Organizovaný výlet s cestovní kanceláří zahrnuje služby průvodce, zapůjčení helmy a záchranné vesty, dopravu na místo a zpět a občerstvení. Výlet je vhodný pro plavce od 12 let.

Damajagua_laguna

Přírodní rezervace Damajagua není jen o dovádění ve vodě. Je zde možné obdivovat i mnoho původních stromů a keřů, které rostou pouze na tomto místě nebo vzácné druhy endemických ptáků, plazů, obojživelníků, ryb, korýšů či hmyzu. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, je vhodné přijít v dopoledních hodinách. Park je otevřen každý den od 8:30 do 16 hodin.

Severní pobřeží Dominikánské republiky nabízí také výborné podmínky pro vodní sporty. Na pláži Cabarete, tzv. „Metropoli kiteboardingu“ se každoročně v červenci konají šampionáty v extrémních sportech. Mezi další oblíbené aktivity patří potápění, trekking nebo jízda na horském kole. Za historií a památkami z koloniálních či viktoriánských dob můžete vyrazit do Puerto Plata.

Ubytování lze na severu pořídit levněji oproti jiným regionům. Luxusní hotel s programem all-inclusive pro dva na jednu noc vychází na 100 USD. Ubytování bez stravy v okolí Puerto Plata stojí přibližně 15 USD.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio a Punta Cana.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Soutěž: 

Dva výherci získají Průvodce Dominikánskou republikou, mapu, blok a kalendář na rok 2014 s nádhernými fotografiemi z této úchvatné destinace, která nabízí vše, o čem sníte. Stačí, když zodpovíte jednoduchou otázku a správnou odpověď zašlete na e-mail: redakce@ijournal.cz do půlnoci 13. 8. 2014. 

Soutěžní otázka: V Dominikánské republice je úředním jazykem?

a) angličtina
b) portugalština
c) španělština

Hodně štěstí a šťastnou cestu na Vaší vysněné dovolené, možná právě v Dominikánské republice, přeje redakce magazínu i-journal! 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.godominicanrepublic.cz