ijournal.cz

Nový ÓČKO song se vrací ke kořenům hudby

red Zdroj: Hudební televize ÓČKO 21.6.2020 Hudba

ÓČKO STROMYHudební televize ÓČKO vydává v pořadí třetí ALLSTARS song, tentokrát s kapelou Nebe! Píseň dostala název STROMY a opírá se o téma vztahu k přírodě jako základního prostředí, odkud vychází člověk sám i hudba, kterou vytváří. K tomuto autorskému počinu skupiny Nebe se pěvecky připojili Petr Janda, Petra Janů, Kuba Ryba, Pavel Callta, Voxel, Sebastian, Pepa Bolan, Pekař, Vojta D, Jakub Děkan, Martin Harich, Milan Peroutka, Anna Julie Slováčková nebo herec Marek Lambora.

 Foto_nataceni

„Text se měl zaobírat něčím, co je spojené s přírodou a já mám pocit, že v našem kraji, v podhůří Beskyd, je vztah mezi lidmi a přírodou neskutečně silný,“ vysvětluje autor textu Petr Harazin z kapely Nebe a pokračuje: „Ještě jsme nikdy v životě neměli tolik práce na jedné skladbě. Smekáme před producentem Lukášem Chromkem, protože ta píseň má opravdu skvělý sound.“

Foto_nataceni1

ÓČKO chce navázat na úspěšnost prvního ALLSTARS songu Ty jsi jako já, který upozorňoval na vztah k seniorům a patřil mezi nejhranější v českých rádiích. Druhý song v režii ÓČKA se stal letním hitem a zaměřil se na pospolitost. V nejnovějším počinu STROMY se objevují legendy české hudební scény i zástupci mladší generace, kterým není ústřední myšlenka obrácená k přírodě lhostejná.

Foto_studio-1

„Nápad vytvořit další ÓČKO ALLSTARS song vznikl proto, že si uvědomujeme, jak moc se pod vlivem moderních technologií, sociálních sítí, médií i masového zábavního průmyslu vzdalujeme našemu přirozenému prostředí. Přírodě, lesům, stromům, loukám, řekám, … tedy místům, která svými zvuky, rytmy a kouzlem dala vzniknout hudbě jako jednomu z nejvěrnějších přátel, který lidstvo provází celou historií. Příroda je hudba. Šumění stromů, zpěv ptáků, praskání větví, vše vytváří melodii. Jak se k přírodě chováme, tak se chováme sami k sobě. A taková bude i naše hudba.“ doplňuje Veronika Matysová z marketingu TV ÓČKO.

 Foto_Janda_Harazin

ÓČKO ALLSTARS – STROMY feat. Nebe


Hudba: Nebe

Text: Petr Harazin

ISRC: CZJ701500073

Vydavatel: Výrobce zvukových záznamů Bandzone s. r. o.

 

Videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=fWbWGYYN-sk

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Hudební televize ÓČKO