ijournal.cz

Nové sexy kostýmy pro Kleopatru

red Zdroj: Divadlo Broadway 26.9.2014 Divadlo

Divadlo Broadway si na podzimní sezónu pro své diváky připravilo od 23. října sérii představení znovuobnoveného muzikálu Kleopatra. Velkou změnu zaznamenala choreografie, kterou nastudovala s umělci choreografka Leona Qaša Kvasnicová. Dále se nově představí v hlavní roli Caesara, zvláštní host muzikálu, Daniel Hůlka. V neposlední řadě velkou změnu zaznamenaly také kostýmy, které navrhl a také zrealizoval známy kostýmní návrhář, Roman Šolc. 

Dan_


Kam+Roman
Romane, jak vzniká návrh na takový historický kostým? Studujete historické knihy nebo se řídíte vlastní představivostí a instinktem?

Každý historický kostým musí být autentický a pravdivý, proto vždy vyhledávám a studuji historické anály a také kostýmy dané doby. Tady se opravdu instinktem a představivostí řídit nelze.

kamil

Kde jste vybíral látky a krásné šperky pro Kleopatru?

Látky již několik let jezdím vybírat do Itálie, je tam neuvěřitelný výběr materiálů a barev. Pro Kleopatru jsem zvolil hlavně odlehčené materiály, jako je hedvábí a šifon, které svojí strukturou odpovídající té tobě. Šperky byly vyrobeny speciálně na zakázku uměleckými šperkaři v Jablonci. Veškeré kameny, použité na výšivky kostýmů jsou z dílny Swarovského.

Kleopatřina paruka je ze samých zlatých plíšků ve tvaru lístků. Je to práce odborníků?

Samozřejmě, celou paruku vyráběli na zakázku umělečtí zlatníci a rytci.

Kamila

Velmi často požíváte pravé kůže a kožešiny. Bude tomu tak i nyní?

Kůže jsem tentokrát používal na kostýmy pro role Caesara, Marka Antonia a bojovníky. Vybíral jsem velmi jemné kůže, aby se v nich mohli umělci dobře pohybovat při bojových scénách. Všechny kůže byly dobarvované speciální technologií, abychom dosáhli autentičnosti.

Kamila zlatý_kostym

A co na kostýmy říká hlavní představitelka Kleopatry, Kamila Nývltová?

Kostýmy jsou překrásné a neuvěřitelně sexy. Všechny jsou krásně upnuté, s velikými dekolty a jeden bude mít výstřih až k pupíku, takže bude hodně odvážný. Kleopatra byla mladá sexy žena a hlavně v Egyptě bylo velké vedro a moc toho v té době na sobě nenosili.

Největší radost mám ale z toho, že jsou teď kostýmy šité přímo na mou postavu. Dříve jsem dědila kostýmy po Iloně Csáková, ale to by teď nešlo. Když jsem před pěti lety nastupovala do muzikálu Kleopatra, měla jsem o patnáct kilo víc. Za tu dobu jsem změnila životosprávu a teď jsem se sebou konečně spokojená.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Broadway