ijournal.cz

Nová moderátorská dvojice Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle mají svoji malou velkou želvu

red Zdroj: FTV Prima sro, ZOO Praha 29.6.2014 Celebrity, Fauna a Flora

Noví moderátoři hlavního zpravodajství FTV Prima Roman Šebrle a Gabriela Kratochvílová slavnostně otevřeli pavilon velkých želv v ZOO Praha. Prima a Prima ZOOM se zároveň stávají novými mediálními partnery pražské zoologické zahrady.


Kromě toho, že otevřeli nově zrekonstruovaný pavilon želv, který utrpěl velké škody při loňských povodních, se „zprávařská“ dvojice stala spolu s cestovatelem a spisovatelem Stevem Lichtagem kmotry trojice malých želv – stepní, skalní a pardálové. Roman Šebrle pojmenoval želvu stepní Roman, Gabriela dala želvě skalní jméno Gábi a Steve přiřkl želvičce pardálové jméno Biscuit. Všechna tři mláďata váží zatím dohromady jen 54 gramů.

YAN_1091

Patroni pavilonu a kmotři mláďat se poté přesunuli do výběhu želv obrovských a sloních. Tato majestátní zvířata si mohli dokonce pohladit po jejich měkké pokožce. Jeden dominantní samec lehce prohnal desetibojaře Romana, ale ten závod nakonec vyhrál.

YAN_1020

Želva obrovská je největším žijícím zástupcem suchozemských želv. Má klenutý krunýř a sloupovité nohy typické pro suchozemské želvy. Od želvy sloní se odlišuje tvarem hlavy a malým štítkem na předním okraji krunýře. Zbarvení krunýře i kůže je šedé, krk je poměrně dlouhý. Zástupcem želvy sloní je samec Eberhard, který do Prahy přišel v roce 1996 z lipské zoo a dnes je zdejší největší želvou ve skupině (jeho hmotnost se pohybuje mezi 225 až 240 kg).

YAN_1396

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: FTV Prima sro, ZOO Praha