ijournal.cz

Nobleza del Sur – olivové oleje pro náročné

red Zdroj: www.olivovy-olej.cz. 4.3.2018 Gastronomie

Pro všechny, co hledají dokonalý olivový olej, je na českém trhu novinka: extra panenské olivové oleje ze španělského rodinného podniku Nobleza del Sur. Rodina Peñuelas-Sagra už po tři generace pěstuje olivy ve výjimečném středomořském mikroklimatu andaluské provincie Jaén. Dohlíží také na celý proces získávání olivového oleje ve vynikající kvalitě.Centenarium premium

Perfektní přírodní podmínky, rodinné know-how, vášeň a houževnatá práce dávají dohromady extra panenské olivové oleje, které se můžou chlubit řadou ocenění z celého světa. V prastarých olivových hájích rodina pěstuje dvě rozdílné odrůdy oliv: Picual a Arbequina.

Chuť oleje kromě odrůdy ovlivňuje také doba sklízení – prémiová řada pochází z první říjnové sklizně, která zaručuje extra výraznou olivovou chuť a větší podíl vitaminů a dalších živin. Olej Reserva Familiar je pak produktem běžné listopadové a prosincové sklizně.

U nás jsou nyní olivové oleje Nobleza del Sur exkluzivně v prodeji na www.olivovy-olej.cz.

NOBLEZA DEL SUR
CENTENARIUM PREMIUM

Extra panenský olivový olej z první sklizně odrůdy Picual, která mu dodává neobvyklou chuť s výrazným dozvukem. V chuti jsou cítit vlivy rostlin, které s olivami koexistují ve sto let starém olivovém háji: mladá pšenice, levandule, rajské jablko, ale i zelený banán, jablko nebo zelená mandle. Za studena lisovaný olej se hodí na přípravu masa, ryb a mořských plodů, k těstovinám, k pizze, k polotvrdým a tvrdým sýrům, ale také k některým dezertům.

100 ml / 199 KčCentenarium premium.

250 ml / 299 Kč

350 ml / 619 Kč

500 ml / 519 Kč

500 ml v dárkové krabici / 599 Kč

ARBEQUINA PREMIUM

Jemný olej z říjnové sklizně odrůdy Arbequina, která je charakteristická jasně zelenou barvou a čerstvou chutí s výrazným aroma bylin a ovoce – zejména banánu, zeleného jablka a zelené mandle. Skvěle si rozumí s rybami a mořskými plody, ovocnými saláty a dezerty. Hodí se také na přípravu omáček a na carpaccia.Arbequina premium

250 ml / 299 Kč

350 ml / 619 Kč

500 ml / 519 Kč

Reserva familiarRESERVA FAMILIAR

Zelenožlutý olej z oliv Picual, který se sklízí v průběhu listopadu a prosince, má komplexní zralou chuť příznačnou pro tuto odrůdu. Dozvuk je hořký, s nádechem pepře. Je ideální pro přípravu dušeného masa, bílých ryb a omáček, ale také k rýži, luštěninám a polotvrdým sýrům. Hodí se i k přípravě těsta na domácí těstoviny nebo na pizzu.

250 ml / 175 Kč

500 ml / 299 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.olivovy-olej.cz.