ijournal.cz

Nigel Slater a jeho Jídlo

red Zdroj: Nakladatelství Millennium Publishing 22.1.2015 Knihy

Nakladatelství Millennium Publishing knihu Jídlo Nigela Slatera představuje českým čtenářům

Nejlepší kuchařská kniha roku 2013 ve Velké Británii přichází oslovit české publikum. I přes doslova přeplněnou nabídku knih o vaření a kuchařek s návody jak rychle a levně si připravit jídlo doma, nedosahuje žádná kvalit Nigela Slatera. Pokud byste hledali odpověď na otázku proč tomu tak je, odpověď je snadná – je přirozeně tvořivá.

jídloMalá kniha o rychlém jídle

Takový je podtitul. Tudíž kniha jednoduše nazvaná Jídlo není o nějaké extravaganci o víkendovém vaření, je to návod na všechny ty poklidné domácí večery, kdy neplánujete, nevybíráte suroviny a nevaříte podle zaručeně skvělých postupů. Jste tady jen vy a vaše chuť si připravit něco chutného, nenáročného a rychlého k dobré domácí pohodě. Jakým způsobem dokáže Nigel Slater z pár surovin, které máte doma právě po ruce i vy, přetvořit v lahodné uspokojující večerní jídlo, je mimořádně inspirativní.

Nejlepší kuchařská kniha roku

Jaký je osud nejlepší knihy roku? Jednoduše se stává ( a u nás se také stane ) pojmem, symbolem, legendou, knihou, kterou všichni musí mít. A nakonec zjistíte, že opravdově designová kuchyňská studia mají Nigela Slatera a jeho knihu Jídlo jako tahák na potencionální zákazníky, bez vyjímek tam musí být vystavena, patří k modernímu životnímu stylu.

A pokud nějaký magazín hledá nové food blogery, nenapíše nic jiného než: Píšete jako Nigel Slater? Pokud ano, bereme vás!

Britové jednoduše svého Nigela  milují!

Anotace:

Někdy vaříme čistě pro radost z této činnosti, známe původ našich ingrediencí, vybíráme je s velkou péčí a dlouho přemýšlíme, než se s nimi vydáme na cestu z obchodu na talíř. Hledáme dokonalý recept a nespěcháme na něj. S láskou připravujeme večeři krok za krokem. Přijdou i chvíle, kdy chceme pojmout celou záležitost ještě seriózněji. Seznamujeme se s lidmi, kteří vyprodukovali ingredience, a pokud máme prostor, vypěstujeme si některé i sami. Chceme o nich přemýšlet, diskutovat, možná i psát a fotografovat je. Ale občas se prostě chceme najíst. Tato knížka je pro zmíněné okamžiky. Dny, kdy máme na vaření sotva hodinu. Období, kdy chceme prostě mít na sklonku dne na talíři něco chutného. Právě proto  napsal Nigel Slater tuto knihu, a proto její podtitulek zní Malá kniha o rychlém jídle. Jde o soubor receptů na jídla, která můžete mít na stole maximálně do jedné hodiny.

Autor Nigel Slater

ISBN 978-80-87998-03-8
Rok vydání 2014
Překlad Petr Miklica
Ilustrátor Jonathan Lovekin
Ilustrace 194 barevných fotografií
Obálka Petr Táborský
Vazba měkká
Počet stran 464
Rozměr šx v 142 x 198 mm

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nakladatelství Millennium Publishing