ijournal.cz

Nejoblíbenější lodičky Hangisi z křišťálů Preciosa a české krajky návrháře Manolo Blahníka

red Zdroj: Preciosa Components 12.8.2017 Móda, obuv, doplňky

MANOLO BLAHNÍK VYTVOŘIL SVÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ LODIČKY HANGISI Z KŘIŠŤÁLŮ PRECIOSA A ČESKÉ KRAJKY.

Dvacet párů ikonických střevíčků Hangisi je určeno k prodeji. Každý pár bude ušit přesně na míru nových majitelek, v září přijede tým Manola Blahníka do Prahy a pomůže jim najít ideální velikost.

Desítky křišťálů Preciosa zdobí každou ze spon české limitované edice ikonických střevíčků Hangisi z dílny Manola Blahníka. Ten limitovanou kolekcí dvaceti párů nejoblíbenějšího modelu své dílny rozšiřuje započatou spolupráci s firmou Preciosa.

Photo_3

„Když jsem pracoval s ručně paličkovanou českou krajkou a křišťály Preciosa, znovu jsem si uvědomil, jak hrdý jsem na své české kořeny,“ popsal Manolo Blahník. „Doufám, že se nositelky této limitované kolekce Hangisi budou cítit podobně výjimečně jako já při její tvorbě,“ doplnil pan Blahník. Ten nádherné Hangisi dnes osobně odhalil v pražském Preciosa Flagship Storu ve společnosti svých příznivců z řad veřejnosti. Těm navíc trpělivě odpovídal na dotazy z oblasti módy i vlastního života.

Kolekce dvaceti párů českých střevíčků Hangisi je prodejní. Její exkluzivitu zvyšuje fakt, že před samotnou výrobou bot se tým Blahníkových odborníků vydá do Prahy, aby v Preciosa Flagship Storu našel s novými majitelkami ideální velikost střevíčků. Právě tento mimořádný servis zajistí, že lodičky majitelkám dokonale padnou.

Tělo českých Hangisi v temně tyrkysové barvě tvoří mimořádně jemná česká krajka, kterou vytvořila krajkářka Věra Holomečková z Vyšší odborné školy textilních řemesel a Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze. Manolo Blahník si konkrétní vzor krajky, pocházející z období kolem roku 1900, sám vybral z unikátního depozitáře pražské školy, který schraňuje víc než dva tisíce typů krajek. „Za takřka sto let existence školy jsme krajku zpracovávali všemi možnými způsoby. Celý střevíček z paličkované krajky ale nyní děláme vůbec poprvé. Po výtvarné i řemeslné stránce to byla velká výzva,“ říká ředitelka školy Ivana Hýblová. „Zájem o tradiční česká řemesla ani v současnosti neutuchá, dnes je naopak velice moderní. Spolupráce s Preciosou a Manolem Blahníkem je pro nás obrovskou poctou,“ dodává. Paní Holomečková se krajkářství věnuje celý život, vyučuje ho na řadě škol v Česku, ale také v zahraničí – například v Blahníkově rodném Španělsku. Dokonalý prototyp pro ukázkový pár bot zpracovala osobně. Krajky pro dvacet párů limitované kolekce budou paličkovat nejlepší krajkářky po celé republice.

Photo_2

„Manolo Blahník ve svých designech vzdává hold svým českým kořenům. Vždy klade důraz na nejvyšší kvalitu a dokonalé řemeslné zpracování. Spojení s Preciosou tak bylo naprosto přirozené,“ doplnil Karel Páral, ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Components.

K Praze, kde v Museu Kampa 10.8. zahájil rozsáhlou retrospektivní výstavu vlastních bot The Art of Shoes, má Manolo Blahník blízko. Pocházel odtud jeho otec. „Česko mě dodnes inspiruje v návrzích bot. Rád do tvorby promítám dědictví mých předků,“ uzavřel pan Blahník. Výstava bude v Museu Kampa k vidění do 12. listopadu 2017. Osvěcují ji lustry Venus, Maria Theresa a Maria Theresa Comtess z dílen Preciosa Lighting, které pan Blahník osobně vybral.

Photo_4

MANOLO BLAHNÍK

Kariérou trvající 45 let je Manolo Blahník jedním z celosvětově nejvlivnějších návrhářů bot. Jeho boty okouzlují mezinárodní společenství zbožňujících a loajálních stoupenců po celém světě. Blahník je řemeslník. Do dneška se každou sezonu na několik týdnů vydává do továren v Miláně, aby každou kolekci osobně přivedl k životu. Všechny jím navržené boty jsou založeny na jeho nákresech, které v továrnách přeměnil do prototypů. Skvěle tvarované jehly a podpatky, které pro své boty vytvořil, neustále zdokonaluje vlastníma rukama.

V průběhu let Manolovy úspěchy docenily různé organizace v mnoha zemích, naposledy Couture Council of America, a dostalo se mu i jednoho z nejvyšších ocenění udělovaných Jejím Veličenstvem královnou Spojeného království – stal se komandérem Řádu britského impéria (třída CBE). Také publikoval řadu knih, nejnovější z nich je Fleeting Gestures and Obsessions (Letmá gesta a posedlost), již vydalo nakladatelství Rizzoli v roce 2015.

Manolo Blahník v současnosti distribuuje výrobky do 290 prodejních míst v 33 zemích světa s 12 samostatnými obchody a přes nedávno spuštěnou platformu internetového prodeje: manoloblahnik.com.

Kromě ústřední dámské řady zahrnující také večerní a denní kabelky značka vlastní i úspěšnou pánskou kolekci.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Preciosa Components