ijournal.cz

Nedejte virům šanci zaútočit

red Zdroj: Preventan 15.2.2022 Krása a zdraví

Při přechodném období zimy a jara bojujeme s jarní únavou a náporem virů a bacilů. Abyste si vytvořili ochranný krunýř proti nemocem, stačí držet se pěti praktických tipů.

Preventany-řada
Stres, psychické i fyzické vypětí, nedostatek spánku, málo pohybu, dlouhodobé vyčerpání a nezdravá životospráva přináší oslabení obranyschopnosti, která je pak lehkým terčem pro útok virů a bacilů. Pokud má vaše tělo nedostatek vitamínů, minerálů a důležitých látek, nefunguje tak, jak má. Dopřejte si je proto v zelenině, ovoci či v rybách. Poradíme vám, jaké zásady byste měli dodržovat, aby se vám nálože virů a nachlazení, s úspěchem vyhnuly.

1. Pitný režim
Nejen v létě, ale i v chladných dnech vypijte denně 2 litry tekutin. Ty udržují sliznice vlhké, a tak se v nich nemohou snadno usadit viry ani bakterie.

2. Vydatný spánek
Spěte aspoň osm hodin a vstávejte v pravidelném čase. Získáte tím nejen energii na celý den, ale pomůžete si také ke zkvalitnění vaší imunitě.

3. Vitamíny a látky na posilnění imunity
V případě nedostatku vitamínů a oslabené imunity můžete využít některý z osvědčených doplňků stravy, například Preventan®. To je originální doplněk stravy s patentovanou aktivní složkou ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) vyrobenou v Čechách, doplněnou o vitamin C, který přispívá k udržení normální funkce imunitního systému.

4. Dostatek pohybu
Sport dokáže odbourat stres, zlepšit kondici, dodat energii i pocit štěstí. Nemusíte dělat něco adrenalinového, stačí, když si dopřejete procházku v přírodě.

5. Otužování a vypocení
Ráno nebo večer si dopřejte studenou sprchu. Zapotit se můžete v sauně, a tak odbouráte stres, prokrvíte pokožku, podpoříte regulaci krevního tlaku.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Preventan