ijournal.cz

Nedejte únavě šanci

red Zdroj: Salushaus 28.5.2015 Krása a zdraví

Špatná nálada, podrážděnost, nechuť cokoli dělat nebo podniknout, snížená sexuální aktivita – to jsou základní znaky únavy. Zejména na jaře souvisí únava s našimi biorytmy a nedostatkem slunečního svitu, obecně má ale řadu dalších příčin. Jednou z méně známých, leč zejména u žen častých, je nedostatek železa. Důsledkem únavy jsou kromě nepříjemného pocitu také infekční onemocnění. Zápas s nimi stojí náš imunitní systém spoustu energie. Jak tedy s únavou účinně bojovat?

                                        5 základních rad, jak aktivně bojovat s únavou

1/ Zpestřete si jídelníček! V zimních měsících na našich talířích často chybí dostatek ovoce a zeleniny a spolu s nimi i vitamínů a dalších přírodních látek. Využijte tedy nadcházející jarní období, kdy si můžete koupit nebo nasbírat čerstvé zelené výhonky, a do jídelníčku zařaďte třeba čerstvé listy pampelišky, kopřivy, popence nebo květy sedmikrásek. Rada: Bylinky stačí přidat do polévky nebo do salátu.

2/ Doplňte železo! Železo je pro naše tělo nepostradatelný prvek.Má vliv na krvetvorbu, přispívá
k tvorbě hemoglobinu, který je součástí červených krvinek. Tím se podílí na přenosu kyslíku v těle, ale ovlivňuje i řadu dalších metabolických procesů. Jeho dostatek či doplnění proto pomáhá snížit únavu a vyčerpání. Na trhu doplňků stravy existuje železo v mnoha podobách. Nejvyšší obsah železa, zároveň v té nejlépe vstřebatelné formě, najdete v doplňku stravy Floradix. Jedná se o tekutý přípravek podle tradiční německé receptury. Floradix je neprodávanější přípravek se železem v Německu. Je vhodný pro všechny, kteří doplnění železa obvykle potřebují, tedy lidi, kteří bojují s únavou, těhotné a kojící ženy, děti v období růstu, dospívající, vegetariány, dárce krve, starší lidi
a rekonvalescenty. Doplnit železo obvykle potřebují také ženy se silnější menstruací.

3/ Pročistěte si organizmus! Není třeba hned držet půsty a nasadit detoxikační kúry. Stačí na čas vynechat černé čaje a pít bylinné čaje z listů břízy, natí mařinky vonné a dalších bylinek. Stejně tak si můžete na celý den připravit mátový čaj (neslazený) nebo pít jen vodu s citrónem či limetkou.

4/ Zatočte se stresem! Zkuste cvičit jógu. Stačí dvě hodinky týdně, abyste se prostřednictvím tohoto cvičení dostali nejen do fyzické, ale především psychické kondice. Je to nutné, protože při stresu je více ohrožen i váš imunitní systém a vaše obranné mechanizmy musí vyvinout mnoho energie na to, abyste zůstali zdraví.

5/ Choďte více pěšky! Pohyb na čerstvém vzduchu je další faktor, který působí blahodárně na organizmus a dokáže zahnat únavu. Chůze nenásilně zlepšuje kondici, zrychluje metabolizmus a zklidňuje mysl.

Salus_Floradix_TIP:

Floradix je doplněk stravy ideální pro doplnění železa a ke zmírnění únavy. Pro tělo je železo obsažené ve Floradixu dobře vstřebatelné, protože jeve formě glukonátu železnatého.

Jeho vstřebávání podporují i další v přípravku obsažené látky, mezi které patří vitamíny B2, B6, B12, C a také výtažky z bylin a ovocných šťáv nebo med. Složení Floradixu přispívá k lepší vstřebatelnosti železa tím, že vytváří kyselé prostředí trávicího traktu, které je pro vstřebávání železa a jeho využitelnost organizmem zapotřebí. Díky vysoké míře vstřebatelnosti železa obsaženého ve Floradixu je jen velmi malá část neabsorbovaného železa vyloučena zažívacím traktem. Snižuje se tak riziko případných nežádoucích účinků, jako je žaludeční nevolnost nebo zácpa.

Floradix, doplněk stravy podle tradiční německé receptury, neobsahuje alkohol, laktózu, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky.

Doporučená maloobchodní cena doplňku stravy Floradix je 299 Kč (balení 250 ml). K dostání je
v lékárnách, v prodejnách dm a v drogeriích TETA.

Podrobnější informace naleznete na www.salushaus.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Salushaus