ijournal.cz

Nabitý nadcházející půlrok Na Výstavišti: od letních příměstských táborů po Den hrdinů, Nikolu Teslu či Krampus a Vánoce

red Zdroj: Výstaviště Praha 25.6.2022 Různé

Programová dramaturgie Výstaviště Praha je plně připravena na nadcházející druhou polovinu roku. Unikátní koncert Police Symphony Orchestra se stočlenným ansámblem na fontáně, letní příměstské tábory různého zaměření, oblíbený swap, podzimní bojovka pro děti, Den hrdinů pro všechny generace, výstavy, představení hudebních talentů v rámci vlastní koncepce Check it i zimní tradiční akce jako Krampus i vánoční trhy, to vše na vás čeká v nabité druhé polovině roku 2022 Na Výstavišti!

 Vizualizace_PP_interieru


Check it Na Výstavišti:
Anna Vaverková

V rámci vlastní koncepce Checi it Na Výstavišti představujeme mladé hudební talenty různého hudebního zaměření pod širým nebem mezi Bistrem No.2 a grilovištěm, kdy mohou návštěvníci přijít, pohodlně se usadit třeba na deku na trávu, vychutnat si dobroty z místních bister a seznámit se s některým z nadějných mladých umělců. Na počátku července se v rámci Check it představí Anna Vaverková, osobitá písničkářka s nemalými zkušenostmi z hudebního světa, která pendluje na trase Praha – Berlín. Zpěvačka a klávesistka vybočuje svojí něžnou tvorbou a žánrovými odskoky od indie popu až k soulu.

Těšíme se na vás 7.7. na plácku u griloviště, od 17.30hod., vstupné je zdarma.

**********

Police Symphony Orchestra Na Výstavišti

Výstaviště Praha a Křižíkova fontána uvítají 17.7. 2022 domácí uskupení se zahraničním přesahem Police Symphony Orchestra, kteří spojují šedesát hudebníků a padesát zpěváků z celých východních Čech. V ojedinělých prostorách Křižíkovy fontány se představí originální hudební těleso z Police nad Metují v čele s kmenovými pěveckými sólisty Karolínou Souku-povou, Vendulou Příhodovou a Janem Sklenářem také se svými hosty – zpěvačkou Barborou Polákovou, dechovým showbandem Brass Avenue, Janem Maxiánem nebo Jakubem Tenglerem a Michalem Šupákem z Noisy Pots. Večírek odstartuje v 19.30hod., o hodinu později pódium na fontáně opanují samotní Police Symphony Orchestra, které doplní ve světové premiéře i vlastní smíšený pěvecký sbor.

Ojedinělá show symfonického orchestru, který standardně čítá více než šedesát talentovaných mladých hudebníků, přinese populární a další známé skladby v jejich vlastním podání. Tohle uskupení využívá sílu symfonického zvuku nejen prostřednictvím filmové hudby, ale dokáže svůj elán přenést i do tanečních a rockových vypalovaček, co nechybí na žádném správném letním mejdanu. A nejinak tomu bude na pražském Výstavišti, kde to nejlepší ze svého zejména večírkového repertoáru opře o stálé, ale i hostující pěvce a své hudební hosty. Bacha ani Mozarta nečekejte, co vás ale nemine, je protančený večer se stočlenným uskupením na jednom pódiu, co vás nenechá sedět! Zkrátka tenhle večer k vám nezasednou symfonici ve fracích!

PSO_Martin Kábrt

Těšíme se na vás 17.7. na fontáně od 19.30hod., vstupenky: https://goout.net

**********

Stairs Gallery Na Výstavišti:
Šárka Bilinová

Výstava Korálový útes představuje intuitivní a experimentální soubor děl, odkrývajících různá témata osobních prožitků a myšlenek autorky Šárky Bilinové. S lehkým humorem a s využitím mnoha technik si obrazy pohrávají s otázkou hranice chaosu a kýčovitosti. Hlavním společným rysem je poukázat na živost a barevnost vnímání, pomocí práce s vibrační energií barev.


Šárka Bilinová

Vystudovala vysokou školu v oboru ekologie. Právě pestrost a hravost přírody se pro ni stala nedílnou inspirací při její tvorbě, nyní žije na statku uprostřed lesa se svým partnerem. Odmala navštěvovala výtvarné kroužky pod vedením Diany Sayehové, která v ní probudila touhu malovat. Zkouší různé techniky malby, pracuje s velkou škálou barev a struktur. O svých malbách tvrdí, že se skrz pestrost, barevnost a hravost snaží navodit v divákovi až téměř pocit navrácení se do dětství. „Dětské oči vidí stejně všechno nejbarevněji.” V současné době se věnuje i dalšímu volnému umění jako grafika a fotografie.

Těšíme se na vás 22.7. na Střídačce od 19.30hod., vstupné je zdarma.

**********

Check it Na Výstavišti:
Metastavy

Další pokračování Check it Na Výstavišti obstará pražské kvarteto Metastavy. Tato pražská čtveřice vystupuje se směsí soulu, jazzu a hiphopu, která je doplněna o spíše rapové texty jejich frontwoman Anny Hokešové. Nebojí se v nich intimity a upřímně se vypisuje ze svých zkušeností a pocitů.

Těšíme se na vás 26.7. na plácku u griloviště, od 17.30 hod., vstupné je zdarma.

**********

Podzimní SWAP Na Výstavišti

Koncepce výměny již nepotřebných věcí neboli swap je čím dál oblíbenější, a proto nemůže chybět ani na Výstavišti! Swap knih – pohádek, románů, encyklopedií, zkrátka všech knih, které máte doma a chcete je vyměnit za jiné knihy, proběhne na terase Střídačky ve stejný den jako Burger fest. Všechny věci určené ke swapování musí být v dobrém stavu, bez potrhání a jakéhokoli poničené. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro swapování je doporučený věk od 15 let.

Podmínky: každý může donést max. 3 knihy, které chce vyměnit. Pokud nedonesete žádné knihy ke swapování, můžete si odnést max. 2 knihy.

Těšíme se na vás 3.9. na terase Střídačky od 13.00 do 15.00 hodin, vstupné je 60 Kč v předprodeji, na místě 80 Kč. Souběžně probíhá v areálu Výstaviště Burgers fest.

burgerfest

**********

Podzimní bojovka Na Výstavišti

Zažili jste Májovku Na Výstavišti, kdy jste po celém areálu hledali a plnili nejrůznější úkoly se zapojením celé rodiny? Pro všechny milovníky kvízů a hádanek bude připravena podzimní bojovka a opět po celém areálu Výstaviště. Tentokrát nabídne outdoorová bojovka pro děti otázky na téma klasické české literatury, a to po celé září, tedy až do 30.9.

Těšíme se na vás po celé září v areálu Výstaviště, vstupné je zdarma.

**********

Den hrdinů Na Výstavišti – dvacet let od povodní!

Přijďte se seznámit s prací integrovaných záchranných složek na Výstaviště. Letošním tématem je výročí 20 let od povodní. Dozvíte se spoustu informací, jak složky integrovaného záchranného systému pracují v takových situacích. A připomeneme si, jak to všechno probíhalo v roce 2002.

Čekají na vás ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel a dalších zajímavostí. V jeden den si můžete prohlédnout speciální sanitku s názvem Golem od zdravotnického záchranného systému, letištní zásahový speciál Panter, kolového obrněnce Pandur od armády ČR, vyprošťovací tank, policejní vrtulník a další unikáty. Vyzkoušíte si, jak postavit protipovodňovou zeď, nebo jak rychle dokážete naplnit pytle pískem. Nebudou chybět ani soutěže pro děti, které si mohou opět vyzkoušet, jaké to je být takovým malým hrdinou. Po celý den bude připraveno několik stanovišť s úkoly, za jejichž splnění získají razítka do „Pasu malého hrdiny“ a za odměnu dostanou krásné ceny.

Den hrdinu

Součástí akce, kterou tradičně navštěvuje až 15 tisíc návštěvníků, bude i memoriál JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Utkají se zde týmy profesionálních hasičů z celé ČR a vy můžete sledovat průběh celé záchranné akce. Soutěž začne v sobotu v 8:00 hod. a slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno na 17:00 hod.

Účast přislíbily složky: Armáda ČR, HZS Praha, Městská policie HMP, Police ČR, ZZS Praha, Správa služeb HMP, Vězeňská služba, Vojenská policie, ZZS Praha.

Těšíme se na vás 24.9. na Bruselské cestě od 11.00 do 18.00 hod., vstupné je zdarma.

**********

Podzimní odpolední kurzy Na Výstavišti

Školní rok 2021/2022 sice ještě neskončil,  na Výstavišti se už ale pilně chystají na ten další.
Od října 2022 do ledna 2023 budou na Střídačce v Malé sportovní hale probíhat rozmanité pololetní kurzy pro děti, každý si najde to své:

  • Výtvarka. Oblíbená stálice v naší kroužkové nabídce určená kreativním dětem, které baví zkoumat i tvořit.
  • Cirk La Putyka Akademie. Kurz akrobacie pro děti už od 3 let, na kterém se bude žonglovat, věšet se na šály a zkoušet další cirkusové techniky.
  • 3D tisk a vynálezy. Kurz pro koumáky, které zajímá, na jakém principu fungují vynálezy Da Vinciho nebo Nikoly Tesly.
  • Animace. Nový kurz v naší nabídce bude bavit děti, které zajímá film a pohyblivé obrázky.
  • Manga. Druhá horká střídačková novinka, tentokrát pro teenagery vyznávající tento populární japonský komiks.


Informace ke kurzům vám rád zodpoví Vojta Müller na telefonním čísle 608 348 327.

Seznam říjnových odpoledních kurzů pro děti: https://navystavisti.cz/odpoledni-kurzy/

mapa areálu Výstaviště

**********

Nikola Tesla Na Výstavišti! Poctu velikánovi vědy dvacátého století přinese rozsáhlá Česko – Srbská výstava

Císusalkuch, kdo z moderních vědců by mohl neslyšeti…. Zda o císařské alchymistické kuchyni slyšel Nikola Tesla nevíme, ale zcela jistě víme, že to byl velikán své doby, který mimo jiné vynalezl asynchronní motor a jeho práce formovaly základ moderních systémů na vícefázový střídavý proud. Je také původcem bezdrátové telekomunikace, v rámci které pomyslně porazil i neméně slavného Edisona. Jeho práce daly základ moderní elektrotechnice a mnoho jeho objevů mělo zásadní význam pro budoucnost. Výstava nabídne retrospektivu života legendárního vědce ze Srbska, který ačkoli byl géniem své doby a žil většinu svého života v USA, často se potýkal s finančním nedostatkem stejně jako potížemi patentovat vlastní vynálezy. S jeho dílem i životem se budete moci seznámit v listopadu Na Výstavišti.

Těšíme se na vás v listopadu Na Výstavišti. Detaily k akci budou upřesněny.

**********

Po „době covidové“ se opět navrací také vánoční trhy a oblíbení Krampus. Letos se opět setkáme s vánoční atmosférou stejně jako strašidelnými čerty v plné parádě. Zima bude Na Výstavišti, jak ji známe!

Krampus

**********

Program Výstaviště: https://navystavisti.cz/program/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Výstaviště Praha