Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 12.Prosinec 2019
ijournal.cz

Na iQportu je od srpna ještě živěji

red Zdroj: IQ PORT 2.8.2019 Zábava
iq port
Zcela nové interaktivní atrakce čekají od 1. srpna na návštěvníky iQportu, pražského zážitkového science parku. K již tak nabité expozici přibude sekce, v rámci níž mohou všechny generace ukázat, co se v nich ukrývá. Nenáročné a přitom zábavné hry návštěvníky přirozenou cestou přivedou k pohybu.

„Na nápad rozšířit iQport o pohybové atrakce jsme přišli, když jsme viděli, jak moc je u nás živo. Děti i dospělí se viditelně baví, je znát, že podobné místo Praze doposud chybělo. Zájem zaznamenáváme obrovský, v nejexponovanějších dnech se u nás vystřídá až osm set lidí. To nám dodalo inspiraci iQport ještě více zatraktivnit,“ vysvětluje Richard Fuxa, jeden z autorů projektu, s tím, že ke změně ovšem nedojde na úkor ostatních částí. „Provedeme jen několik změn v rozmístění sekcí. Pracujeme na tom, abychom to zvládli během jediné noci a nemuseli jsme loď ani na jeden den zavřít,“ doplňuje. Stejně tak na návštěvníky čekají novinky v oblasti filmů promítaných v Prima ZOOM kině.

Největší zájem mají návštěvníci nejenom o technologicky nejvyspělejší virtuální realitu nebo humanoidní roboty nejnovější generace, velké oblibě se těší také simulace nakloněné kajuty potápějícího se Titanicu, stranou zájmu však nezůstávají ani ostatní prvky. Organizátoři věří, že stejně tak návštěvníci nově uvítají možnost rozhýbat své tělo při tanci či jiném aktivním pohybu pomocí elektronických her.

Kromě rodin s dětmi a mládeže tvoří velké skupiny návštěvníků dětské kolektivy, ať již to byly v červnu třídy základních škol nebo nyní o prázdninách příměstské tábory. iQport se setkává s velice pozitivními ohlasy, které jsou zaznamenávány v Návštěvní knize umístěné na palubě lodi. Objevují se v ní hodnocení jako „inteligentní, úžasná zábava pro malé i velké“, návštěvníci píší, že krásné zážitky předčily jejich očekávání či že nelitují ani cesty ze vzdálenějších míst ČR.

iQport je otevřen denně od 9 do 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo prostřednictvím sítě Ticketmaster. Veškeré informace a kontakty naleznete na www.iqport.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: IQ PORT