ijournal.cz

Na barvě záleží

red Zdroj: Dermacol 8.4.2020 Krása a zdraví

Patříte mezi ty, jež v obchodě neodolají žádné paletce s očními stíny, a nakonec bezradně přemýšlejí, co s čím kombinovat? Široké barevné spektrum očních stínů láká k experimentování, ale stejně jako při výběru make-upu či rtěnky i v tomto případě je třeba v první řadě brát v úvahu, co vám příroda nadělila. Vizážista značky Dermacol Tomáš Vida poradí, jak si vytvořit barevné, a přitom stále vkusné líčení podle barvy vašich očí.

 

Výjimečná zelená

zelenáI když je „zelenooček“ na světě málo, při líčení se nemusejí vůbec omezovat a klidně mohou popustit uzdu své fantazii. „Je to ideální barva pro hru s kontrasty,“ říká vizážista značky Dermacol Tomáš Vida a dodává: „Při denním líčení je vhodné použít jemné oranžové, hořcicové a pískové odstíny. Nemusejí se však bát ani zelené.“ Podle vizážisty si večerní příležitosti naopak vyžadují přidat tmavší barvu nebo perleťové odlesky, které dodají oku šmrnc a opticky ho zvětší. „Mnoho žen se bojí zkusit fialovou. U tohoto typu očí však není třeba mít strach a lze jít směle do toho. Nebojte se experimentovat i s barevnými řasenkami,“ dodává Tomáš Vida.

Toto raději nezkoušejte:
Majitelky zelené barvy očí by se měly vyhýbat modrým odstínům. Vypadají pak unaveně. Vhodnější barva je fialová.


Typ na líčení:
Na celé pohyblivé víčko a do vnitřních koutků naneste světlý odstín tělové barvy. Záhyb oka následně vykreslete hnědou, kterou rozetřete směrem ven, doztracena. Na vnější koutek naneste oranžový oční stín a černým fixem nakreslete podél řas linku. Spodní linii oka vykreslete z vnější strany stínem tmavě zelené barvy. Na závěr zvýrazněte řasy řasenkou.

 

Obdivovaná modrá

modráMnoho lidí považuje modré oči za nejkrásnější. „V kombinaci s opálenou pokožkou jsou nejvýraznější, když ale při líčení použijete hnědé stíny, dosáhnete podobného efektu,“ vysvětluje Tomáš Vida. Modrým očím stejně tak bude slušet růžová, fialová či šedá, nemusíte se však bát použít i oční stíny stejné barvy. „Vůbec přitom nemusí jít o kýčovitou modrou, jakou nosily naše maminky a babičky, při dnešní dostupnosti širokého výběru očních stínů máte možnost si hrát s různými odstíny modré najednou,“ dodává.

Toto raději nezkoušejte:
Modrým očím nelichotí cihlová a odstíny červené, zvýrazňují totiž případné zčervenání a žilky.

Tip na líčení:

Celé pohyblivé víčko, vnitřní koutek a spodní linii oka vykreslete tělovou a vnější koutek hnědou barvou, kterou rozetřete doztracena. Záhyb oka vykreslete modrou a též rozetřete. Podél horních řas vytvořte šedou linku. Spodní linii oka vykreslete tmavě modrou. Na závěr naneste řasenku.

 

Univerzální hnědá

hnědáHnědé oči jsou nejrozšířenější a jejich majitelkám sluší zejména zemité odstíny. „Při líčení volte především béžovou, hnědou, broskvovou a oranžovou, není třeba se bát ani zelené či modré, které vytvoří kontrast, a vaše oči tak vyniknou,“ říká Tomáš Vida. Při večerním líčení si můžete dopřát i zlatou. „V případě očních linek však raději spoléhejte na klasiku, tedy černou a hnědou, které dodají vašim očím lesk,“ dodávávizážista.

Toto raději nezkoušejte:
U hnědých očí se vyvarujte tmavých odstínů. Vaše oči by působily smutně a nevýrazně.

Tip na líčení:
Na celé pohyblivé víčko naneste odstín tělové barvy. Do záhybu a vnějšího koutku oka aplikujte tmavomodrý odstín, který pořádně rozetřete doztracena. Na linku použijte královskou modrou. Spodní víčko vystínujte světle modrou a zvýrazněte šedou. Naneste řasenku.

Pro líčení očí doporučujeme:

butterflyMega-Lashes-WATERPROOFPaletky očních stínů – Drama a Romance

Černá linka na oči Precise

Extrémně prodlužovací řasenka Butterfly

Voděodolná řasenka Mega Lashes

Bonbon metalicky stin_ odstin 203Oční stíny Metalic Look
https://www.dermacol.cz/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dermacol