ijournal.cz

Na 3. mistrovství v pole sport budou soutěžit muži i junioři

red Zdroj: Czech pole & aerial sports federation 10.4.2014 Aktuality a pozvánky, Sport

Již 3. mistrovství České republiky v pole sport tento rok ovládne pražské divadlo Palace na Václavském náměstí 13. a 14. června tohoto roku. Tentokrát Czech pole & aerial sports federation, která celou akci zaštiťuje, otevřela kromě klasické kategorie žen navíc také kategorie dvojic, juniorů a mužů.

Czech pole & aerial sports federation, jejímž cílem je propagovat veškeré akrobatické pozemní i vzdušné sporty, pořádá třetí ročník mistrovství České republiky v pole sport, neboli akrobatickém tanci na tyči. „V této soutěži se snoubí ladnost tance, krása soutěžících, ale hlavně fyzická kondice„ tvrdí Olga Strom, předsedkyně CPASF „a právě díky rychlému nabývání této kondice a síly se k pole dance přidávají i muži, pro které jsme tento rok nově otevřely vlastní kategorii.“

Kategorie žen je rozdělena do tří podkategorií a to amatérek, profesionálek a elity. Vítězky poslední jmenované budou Českou republiku reprezentovat na nadnárodních soutěžích a na Mistrovství světa v pole sport 2014, kde se již v minulých letech umístili v první desítce. „Tanečnice z České republiky se stávají ohromnou konkurencí zahraničním špičkám,“ vysvětluje Lucie Šimková, mistryně ČR v pole dance 2013, která pole dance úspěšně propagovala například v soutěži Česko – Slovensko má Talent, „Tento rok bude nabitý úžasnými tanečnicemi a doufejme, že i tanečníky z kategorie mužů, kteří mají, na rozdíl od žen, přirozeně větší sílou a jsou tak schopni na tyči předvádět neskutečné věci,“ dodává s úsměvem.

Zajímavým zpestřením bude i kategorie juniorů, což potvrzuje i Olga Strom: „Dívky pod 18 let se rychleji učí, jsou flexibilnější a nejmladším účastníkům hraje do karet i fakt, že jsou lehčí a chybí jim pud sebezáchovy. Často jsou tedy hlavně v zahraničí diváci svědky toho, že mladé slečny tzv. strčí do kapsy své starší kolegyně bez mrknutí oka,“ vysvětluje. „Doufáme, že takové talenty najdeme i mezi našimi juniory,“ uzavírá.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Czech pole & aerial sports federation