ijournal.cz

Motýlí výstava v pražské botanické zahradě

red Zdroj: Botanická zahrada HMP 9.4.2014 Fauna a Flora

Dvanáctý ročník návštěvnicky oblíbené výstavy tropických motýlů odstartoval svou měsíční pouť v úterý dne 8. dubna 2014 ve skleníku Fata Morgana v areálu Botanické zahrady hl. města Praha. Letošní akci si vzala pod svá křídla Pražská plynárenská, a. s., která je hlavním sponzorem výstavy. Tento ročník se pak ponese v duchu světově proslulého dramatika Williama Shakespeara.

Papilio demodocus

Papilio demodocus

MOTÝLI s Pražskou plynárenskou, a. s.

8. 4. – 11. 5. 2014
tropický skleník Fata Morgana

duben út – ne 9 – 18 

na Velikonoční pondělí 21. 4. je tropický skleník otevřen

květen út – ne 9 – 19Budete si nejspíše připadat jako ve vílí zemi, nebo možná jako ve Snu noci svatojánské. Aby ne, vždyť tropičtí motýli, kteří se budou ladně a tiše pohybovat po tropickém skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. m. Prahy, pochází ze Stratfordu nad Avonou. Ano, z TOHO Stratfordu, který proslavil William Shakespeare. Motýli z pražské botanické zahrady možná nejsou celosvětově proslulí, krásou se ale Shakespearovým veršům rovnat mohou.

Phoebis philea na Thunbergia mysorensis

Phoebis philea na Thunbergia mysorensis


Právě proto se trojská botanická zahrada rozhodla, že spojí svět tropické fauny a flory se světem dramatu a nádherných veršů a pozvala na otevření výstavy osobnosti, jimž William Shakespeare přímo ovlivnil život:

Prof. Martin Hilský, čestný člen Řádu britského impériaza zásluhy o šíření anglické literatury v Česku, byl dlouholetým pedagogem na Univerzitě Karlově v Praze, nyní působí na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Je znám pro svou hlubokou znalost díla Williama Shakespeara a podařilo se mu přeložit všechny dramatikovy hry. O Shakespearově díle přednáší po celém světě. Martina Hilského doprovodila na vernisáž jeho manželka, rovněž výtečná překladatelka, Kateřina Hilská.

motyl


Jiří Menzel, velikán českého filmu, držitel Oscara za Ostře sledované vlaky, režisér nejen filmový, ale i divadelní, znalec díla Bohumila Hrabala a také herec tragikomických postav. Letos se ujal režie na Letních shakespearovských slavnostech v prostorách Pražského hradu, kde právě s Martinem Hilským připravují komedii Mnoho povyku pro nic. Pozvání na vernisáž přijala také manželka Jiřího Menzela, produkční Olga Menzelová.

Botanická zahrada hl. m. Prahy nechala tentokrát dovézt zajímavé druhy, které ještě v tropickém skleníku nelétaly. Opět budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa, kupříkladu otakárci rodů Ornithoptera, Trogonoptera a Troides. Ozdobou budou také mnohé druhy martináčů.

Papilio polytes samec

Papilio polytes samec


Vstupné na výstavu MOTÝLI s Pražskou plynárenskou, a. s.

Druh vstupenky

Cena

Dospělí

120 Kč

Děti 0-5 let

0 Kč

Děti 6-15

60 Kč

Rodinná (2 dospělí + 2 děti)

300 Kč

Senior

60 Kč

Senior nad 70 let

2 Kč

Student – ISIC do 26let

60 Kč

Pedagog – doprovod s dětmi

0 Kč

ZTP a ZTP/P

0 Kč


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Botanická zahrada HMP