Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 18.Leden 2019
ijournal.cz

Miro Žbirka na svém turné, na které vyjíždí, představí nový videoklip písně Vianočná

red Zdroj: www.turner.cz 10.11.2014 Hudba
Jak došlo k názvu turné?
zbirka
V podstatě velmi jednoduše. Na podzim vyjde u Universal Music na dvoj – DVD pod názvem The Best of Video. Na jednom nosiči bude kolekce všech mých videoklipů, na druhém archivní záběry ze Slovenské televize od samotného začátku mé hudební kariéry včetně dvou hudebních filmů: Fanstory od režiséra Filipa Renče a Možno sa ti zdá od Martina Valenta.
A protože jsem klasické koncertní turné jel naposledy se svojí kapelou a symfonickým orchestrem před třemi lety (Symphonic Tour), pokud tedy nebudeme počítat vyprodaný narozeninový koncert v O2 areně, rozhodl jsem se uspořádat letošní Vánoční Best of Video Tour 2014.

Na co mohou návštěvníci koncertů těšit?
Turné jsme naplánovali do devíti českých měst, šesti slovenských a jeden koncert bude v Londýně, kterým celé turné 25. října otevřeme. S kapelou se chystáme zahrát všechny moje nejznámější skladby ve spojení s videoprojekcemi složených právě ze zmiňovaných klipů, které vyjdou na DVD.
Představím zároveň i málo známé záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů. Musím přiznat, že tento projekt se rodí již delší dobu a nechávám si na něm hodně záležet. Věřím, že i diváci koncertů to ocení. Je to poprvé, kdy na mých koncertech bude mít hudební a vizuální složka rovnocenný podíl.

A na co se těšíte Vy?
Během těchto koncertů i po tolika letech na pódiu opět zažiju něco nového, něco co jsme ještě nedělali. Video spojené s live hraním současně, tak aby se tyto dvě složky navzájem podpořily, to je to, o co nám jde, a doufám, že se to podaří. Na rozdíl od koncertů se symfonickým orchestrem, si spolu s kluky z kapely budeme moci dovolit trochu improvizovat a zbude i prostor na mluvené slovo. Protože tentokrát se nejedná o velké sportovní haly, těším se také na užší kontakt s publikem a intimnější atmosféru.

Miro_Zbirka_-_The_Best_of_video_&_rarity_-_2cd_

Proč začínáte turné v Londýně?
Volba na Londýn padla z mnoha důvodů. Jednak mám k tomuto městu opravdu vřelý vztah a vím, že zde žije mnoho Čechů a Slováků, kteří se na koncert těší. Nehledě na to, že jsem zde strávil minimálně polovinu letošního léta, abych připravil novou desku. Londýn a jeho legendární studio Abbey Road mi poskytl skvělé zázemí a mnoho inspirace, takže i toto bude svým způsobem dík i týmu, který se mnou na nové desce spolupracuje.

Říkáte nové desce? Přiblížíte nám trochu její vznik, a kdy se na ni můžeme těšit?
Ona je to trochu delší historie. Před dvěma lety mi moje žena k narozeninám připravila opravdu velké překvapení. Jsem velkým fanouškem Beatles a vždy jsem se toužil podívat do prostor, ve kterých vznikaly jejich desky. Katka mi k narozeninám nadělila možnost nahrávání v legendárním londýnském studiu Abbey Road s jejich producentem. To byl počátek dnes už nejen pracovního, ale i přátelského vztahu s tamním skvělým producentem Robem Cassem a jeho týmem. Za ty dva roky se nám podařilo nahrát několik skladeb, z nichž ta poslední Fair Play je i titulní písní ke stejnojmennému filmu Andrey Sedláčkové. Dokázali jsme přivézt i jejich hudební projekt do Čech (vloni na jaře proběhly dva klubové koncerty Abbey Road Nights s jejich interprety a muzikanty sbírajícími v Británii jeden úspěch za druhým). Právě vznikající deska přinese mnoho unikátů. Jednak bude kompletně celá nahraná v tomto studiu pod producentským dohledem zmiňovaného Roba Casse, podílí se na ní i hudební
ikona Pete Brown, který napsal všechny anglické texty, Frank Tontoh – bubeník, jež hrál v kapele Amy Winehouse, ale samozřejmě opět i Pearse MacIntyre, skvělý kytarista, s nímž spolupracuji již od mého prvního nahrávání v Abbey Road. Velmi speciální bude i jedna skladba, na níž se podílel Manfred Mann. Nerad bych prozrazoval dopředu úplně všechno, ale určitě na desce budou i písně ve slovenštině.

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky
http://www.facebook.com/MiroZbirka

Rozhovor s Mirem Žbirkou připravila Johana Turner, TURNER PR

Vánoční Best of Video Tour Mira Žbirky dnes vyjíždí. Během turné odehraje patnáct koncertů – z toho devět v Čechách (některé koncerty jsou již vyprodané) a šest na Slovensku. Každý z nich bude jedinečný, slibuje Žbirka.

25. 10.                  Londýn , 229 VENUE

10. 11.                  Teplice, Krušnohorské divadlo

12. 11.                  Plzeň, Měšťanská beseda, předprodej: www.plzenskavstupenka.czwww.ticketart.cz a www.ticketportal.cz

13. 11.                  České Budějovice, Divadelní sál Domu kultury Metropol, predprodej@metropol-cb.cz

17. 11.                  Brno, Janáčkovo divadlo

18. 11.                  Zlín, Kongresové centrum

20. 11.                  Prostějov, Dům kultury, předprodej: www.ticketportal.cz

21. 11.                  Ostrava, Sál Gong – Dolní Vítkovice, předprodej: www.ticketportal.cz

23. 11.                  Pardubice, Východočeské divadlo             

25. 11.                  Praha, Divadlo Hybernia

26. 11.                  Praha, Divadlo Hybernia

1. 12.                    Trnava

3. 12.                    Bratislava

4. 12.                    Bratislava

6. 12.                    Lučenec

7. 12.                    Žiar nad Hronom

10. 12.                 Prešov

13. 12.                 Liptovský Mikuláš

 

 
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.turner.cz