ijournal.cz

Mezigenerační integrační projekt seniorů a dětí s postižením #krokodylivpristavu pokračuje úspěšně i v době covidu

red Zdroj: www.smilingcrocodile.org 6.12.2020 Významné osobnosti, veřejné projekty

Ač každý sám, přece jsme spolu! To je motto mezigeneračního integračního projektu seniorů z Nadačního fondu Agora 7 a dětí s kombinovaným postižením z organizace Smiling Crocodile pod názvem #krokodylivpristavu, který i v těchto nelehkých dobách stále pokračuje, jen se přesunul do virtuálního prostředí.

3

Projekt pravidelného setkávání se a společných aktivit je realizován oběma organizacemi již třetím rokem. Děti i senioři si toto neobyčejné spojení užívají a pozitivní výsledky vzájemné integrace jsou znatelné na obou stranách. Kromě společného vaření také sází bylinky na zahradě, tvoří různé dekorace nebo sportují. Pro zpečetění svého přátelství již nafotili společný kalendář a zasadili na zahrádce Botanicula na Praze 7 velkou růži přátelství.

„Ani covid nemůže naše přátelství zastavit.“, říká ředitelka organizace Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová. „Naše aktivity v rámci projektu #krokodylivpristavu realizujeme s úspěchem dál, jen jsme je přesunuli dočasně do online světa. I tato forma našim malým krokodýlkům pomáhá a nabíjí je energií a chutí tvořit nové věci. Vědí, že z každého jejich výtvoru budou mít senioři velikou radost, přestože se nesetkají osobně“.

1

„Je krásné vidět, jak si postižené děti a senioři mezi sebou sdílí vzkazy, obrázky, vaří podle nových receptů. Na sociálních sítích proběhla již „dýňová výzva“ plná podzimních dobrot a dekorací a teď nás čeká pro změnu „výzva vánoční“. Senioři jsou nadšené i z předčítání pohádek pro děti na dálku nebo společného online zpívání,“ komentuje projekt fundaiserka Nadačního fondu Agora 7, Nikola Bitalová.

Jak senioři, tak děti s postižením, jsou v koronavirové době rizikovými skupinami a svými aktivitami si pomáhají toto období překonat. „Společná on-line setkání blahodárně působí nejen proti jejich samotě a izolaci. Nová zkušenost s interaktivním kreativním on-line programem je i skvělou příležitostí pro lepší adaptaci seniorů na nové technologie,“ dodává Marie Lebedová, vedoucí Přístavu 7.

2

Smiling Crocodile je nezisková organizace, která dlouhodobě poskytuje vzdělání, terapie a integrační projekty dětem s těžkým kombinovaným postižením v Čechách i v rozvojových zemích. V Praze provozuje pro tyto děti mateřskou a základní školu a výhledově se chystá rozšířit své služby i o dětskou paliativní péči. 

Agora 7 je nadační fond, který podporuje různorodé projekty zaměřené především na kvalitní život v seniorském věku. Aktivně spolupracuje s místními komunitami na Praze 7 jako je Charita Holešovice, Armáda spásy a Pečovatelské centrum Prahy 7. Největším našim projektem je vzdělávací a kulturní centrum Přístav 7, který je určený pro aktivní seniory nejen z Prahy 7 a právě mezi seniory z tohoto centra a dětmi ze Smiling Crocodile probíhá dlouholetý projekt #krokodylivpristavu. Nadační fond Agora 7 založila v roce 2016 developerská společnost Daramis a již několikátým rokem podporuje její provoz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.smilingcrocodile.org