ijournal.cz

Metropole Zličín zve do Ladovské vesničky, otevřené je i kluziště

red Zdroj: Metropole Zličín 19.11.2023 Společenské akce a události

Při pohledu z okna se to sice nezdá, ale Vánoce jsou za dveřmi. Nákupní centrum Metropole Zličín si proto pro své návštěvníky připravilo bohatý vánoční program. Na jeho centrálním náměstí se 15.11 rozsvítil vánoční strom, vedle něj vyrostla vesnička jako vystřižená z pohádek Josefa Lady, pro veřejnost se otevírá také kluziště. Návštěvníci také budou moci splnit vánoční přání těm nejmenší z projektu Pomozte dětem.

 Metropole Zličín

Vánoce jsou za dveřmi a do svátečního hávu se oblékla i Metropole Zličín. Na středu 15. listopadu si nákupní centrum pro své návštěvníky připravilo slavností rozsvícení vánočního stromu a to za přítomnosti moderátorů a zvířátek z pohádek od Josefa Lady. Ještě předtím za velkého zájmu kolemjdoucích prošel průvod středověkých dudáků pasážemi Metropole Zličín až k vánočnímu stromu.

pasáž MetropoleLadova vesničkaMikeš a Pašík v Ladově vesničce

Vedle stromu vstupte branou do nefalšované Ladovy vesničky, která potěší návštěvníky svoji typicky vánoční atmosférou. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit nejenom na originální malebnou tvorbu Josefa Lady, ale budou moci také shlédnout kostýmy z pohádky Hrátky s čertem. Ti nejmenší návštěvníci si budou moci vyzkoušet uplést vánočku, vyfotit se v kostýmech s pohádkovými postavami, projít „Čertovským doupětem“ nebo si ozdobit vánoční stromeček od pana Lady. Ostatně toto tradiční ztvárnění a vyobrazení Vánoc pomocí maleb Josefa Lady se promítá do celkové výzdoby nákupního centra Metropole Zličín. Návštěvníci se také mohou těšit na dárky s ladovskou tematikou, takže domů si každý odnese hezkou vzpomínku.

 Vánoce v Metropoli

Kluziště se otevřelo krasobruslařská show

Po slavnostním rozsvícení stromu průvod s kapelou zavedl zájemce k venkovnímu kluzišti, které jako již tradičně stojí u hlavního vchodu č.3. Lední show odstartovala večer v podání krasobruslařské skupiny Prague Synchro, za účasti členek reprezentačního týmu Olympia a dětí z nejmladšího týmu Minnies. Také u kluziště bude možné získat ladovské dárky a Vánoční noviny s programem všech aktivit, které Metropole pro své návštěvníky připravila a také se zajímavými a inspirativními články.  Samozřejmostí je možnost zapůjčit si brusle a jiné vybavení nebo se občerstvit po sportovním výkonu. Kluziště zůstane veřejnosti otevřené až do února, a to vždy od 9:00 do 21:00, kromě čtvrtků mezi 9:00 – 12:00, kdy je plocha rezervovaná pro lekce bruslení pro děti. Ledovou plochu je také možné rezervovat pro soukromé akce nebo zápasy, a to v časech 8:00 – 9:00 a 21:00 – 23:00.

 

strom přáníPomozte dětem s Metropolí

U rozsvícení vánočního stromu asistovalo i známé žluté kuře z projektu Pomozte dětem, které vybíralo příspěvky na zkvalitnění života dětí, které to nemají v životě jednoduché. A protože je chce Metropole Zličín ještě více podpořit, připravila pro tyto děti Strom splněných přání, který bude v nákupním centru stát od 1.12. do 18.12. Stromeček bude ověšen dětskými přáními, z nichž si zájemci budou moct vybrat ta, která budou chtít splnit. Následně bude stačit konkrétní nezabalený dárek odnést na infostánek nákupního centra, kde se postarají o jeho dárkové zabalení a předání dítěti pod stromeček. Metropole Zličín tímto způsobem podpoří středočeské neziskové organizace Aufori a Ponton.

Projekt Pomozte dětem již 25 let podporuje znevýhodněné děti po celé České republice. Organizace vybírá prostředky zejména na přímou péči o sociálně znevýhodněné děti jako je zajištění asistentů pro zdravotně znevýhodněné děti, zakoupení zdravotních kompenzačních pomůcek, pomoc při doučování, podpora pěstounských rodin či podpora dětí, které jsou ohrožené šikanou či agresivitou svého okolí. Projekt je spojen s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Českou televizí.

Více informací najdete na: www.metropole.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Metropole Zličín