ijournal.cz

McDonald´s mění podobu Na rovinu Tour

red Zdroj: McDonald´s 8.4.2019 Koktejl, Zajímavosti

McDonald´s k představení dodavatelů využije hyperrealitu, ta se v komerční komunikaci v Česku objevuje vůbec poprvé.

Síť restaurací McDonald´s odstartovala 4. ročník Na rovinu Tour. Od dubna do září navštíví celkem 29 českých a moravských měst, ve kterých bude návštěvníky speciálně upraveného trucku seznamovat se svými dodavateli, původem surovin i kvalitou výsledných produktů. Jako první v České republice k tomuto účelu využije i takzvanou hyperrealitu – technologii, kombinující virtuální vizualizaci s prvky reálně umístěnými v prostoru prohlídky.

Jak přiblížit dodavatele zákazníkům

Z tří desítek dodavatelů, které McDonald´s představuje na svém webu, se hyperrealita zaměřuje na dodavatele a zpracovatele masa. Návštěvníci Na rovinu Tour trucku se tak při prohlídce s brýlemi pro virtuální realitu seznámí s chovem krav pro McDonald´s, podívají se do masozpracovatelského závodu i do kuchyně. „Jsme burgerová restaurace a hovězí maso je samozřejmě naší základní surovinou. Díky využití moderních technologií můžeme návštěvníkům Na rovinu trucku představit takřka celý proces, kterým maso pro naše burgery prochází, a to během asi šesti minut,“ vysvětlila ředitelka PR McDonald´s pro ČR a SK, Zuzana Svobodová. McDonald´s bude návštěvu kamionu podporovat kampaní na svých sociálních sítích a v regionálním tisku.

POV_render_still_004

V prostoru hyperreality se návštěvníci podívají na to, jak vypadá chov krav pro McDonald´s v Malči na Vysočině …

Český zákazník se s hyperrealitou setká poprvé

McDonald´s je první firmou, která využívá hyperrealitu v komunikaci s českým zákazníkem. Na rozdíl od dnes už poměrně rozšířené virtuální reality, si budou moci návštěvníci Na rovinu tour trucku prostředí nejen prohlédnout, ale některé prvky i osahat a prostředí bude působit i na jejich čich a sluch. „Jako hyperrealitu označujeme multimediální a interaktivní program, který umožňuje nejen prohlídku virtuálního prostředí, ale navíc i jeho kombinaci se skutečnými prvky. Díky VR brýlím se speciálním senzorem na snímání pohybu rukou může každý návštěvník „nechat ožít“ jednotlivé kulisy. Na některé z nich si bude moci i sáhnout, a to ve skutečném i virtuálním prostředí,“ vysvětluje Martin Možnar z vývojářské společnosti PBRDigital.

POV_render_still_011

… i masozpracovatelský závod.

V boji proti mýtům

Truck Na rovinu tour vyjel do českých a moravských měst poprvé v roce 2016. Cíl akce přitom zůstává celé 4 roky stejný – přiblížit dodavatele McDonald´s zákazníkům a bojovat s mýty, které ohledně produktů fastfoodového řetězce panují. „Již několik let se snažíme McDonald’s co nejvíce otevřít našim zákazníkům. K jednotlivým dodavatelům je bohužel všechny na návštěvu vzít nemůžeme, a tak jsme se rozhodli přivážet naše partnery do českých a slovenských měst alespoň virtuálně. Kromě vnitřní části kamionu máme připravenou i ochutnávku našeho grilovaného masa nebo zábavné i poučné aktivity pro celou rodinu.“ vysvětlila Zuzana Svobodová z McDonald´s.

 

Místa a termíny 2019:

Jihlava – Masarykovo náměstí

5. dubna

Plzeň – náměstí republiky

6. dubna

Příbram – Kaufland Husova

7. dubna

Cheb – nám. Krále Jiřího z Poděbrad

13. dubna

Karlovy Vary – OC Varyáda

14. dubna

Litvínov – náměstí Míru

20. dubna

Chomutov

21. dubna

Tábor

26. dubna

Šumperk

27. dubna

Prostějov

28. dubna

Pardubice

1. června

Havlíčkův Brod

2. června

Znojmo

8. června

Olomouc

9. června

Klatovy

15. června

České Budějovice

16. června

Děčín

21. června

Česká Lípa

22. června

Kladno

23. června

Hradec Králové

31. srpna

Jindřichův Hradec

1. září

Liberec

7. září

Mladá Boleslav

8. září

Opava

14. září

Frýdek – Místek

15. září

Ostrava

21. září

Havířov

22. září

Zlín

28. září

Brno

29. září

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: McDonald´s