ijournal.cz

McDonald’s Cup je zpět: nově rozpohybuje i děti z malotřídních škol

red Zdroj: www.mcdonaldscup.cz 30.1.2023 Pro děti

Tradiční fotbalové klání pod zlatými oblouky je zpět. Největší turnaj v České republice určený pro žáky prvních stupňů základních škol opět přinese jedinečné sportovní zážitky, radost z pohybu, skvělou atmosféru a podporu týmového ducha. Ve své 24. sezóně přichází McDonald’s Cup i s velkou novinkou, díky rozšíření dává nyní možnost zapojit se také malotřídním školám. Jako patroni se i letos představí přední český reprezentant a reprezentantka.

Cup...

McDonald’s Cup je dlouhodobě oblíben u dětí i ve školách – koneckonců jde o největší sportovní školní projekt pro základní školy. Za jeho uplynulých 23 ročníků se do něj v rámci dvou věkových kategorií zapojilo na 1,5 miliónu dětí. Registrační brány letošního ročníku se otevírají 23. ledna a šanci zapojit se dostávají letos nově i malotřídní školy, které se jej dříve, vzhledem k malému počtu různě starých dětí, mohly účastnit jen velmi obtížně.

„Jsme nadšení, že také letos můžeme dát dětem možnost zažít jedinečné sportovní okamžiky i skvělou atmosféru. Ještě víc nás těší, že i tento rok rosteme dál a radost z pohybu můžeme nově nabídnout také dětem z malotřídek. Věříme, že tento krok uvítají a do 24. ročníku se jich zapojí co nejvíce,“ říká Jitka Pajurková, předsedkyně Organizačního výboru turnaje.

Pro malotřídní školy nově vznikla samostatná kategorie M a zapojit se do ní budou moci všechny školy, které jsou schopny složit plnohodnotný tým bez ohledu na věk dětí prvního stupně. „Ředitelé malotřídních škol opakovaně volali po možnosti zapojení se do turnaje a je skvělé, že jim letos můžeme vyjít vstříc a tuto možnost jejich školám nabídnout. Věříme, že turnaj tak získá mnoho dalších příznivců,“ říká ředitelka Asociace školních sportovních klubů ČR Svatava Ságnerová.

Cup..

Reprezentační patroni

Stejně jako každý rok, i letos se mohou děti a fotbaloví nadšenci těšit na hvězdné patrony turnaje. Těmi jsou jedna z nejlepších českých fotbalistek, Fotbalistka roku 2022, členka reprezentace a hráčka Atlétika Madrid Andrea Stašková a střední záložník české reprezentace a nizozemského klubu FC Twente Michal Sadílek.

„Je mi ctí, že mohu být patronkou turnaje, že mohu děti podpořit v jejich cestě za sny, být u toho a třeba je i motivovat či jim poradit. Sama jsem v turnaji za ZŠ Mládeže Znojmo nastoupila, a dokonce jsem mohla nad hlavu zvednout trofej za nejlepší střelkyni. Moc se proto těším na svůj pomyslný návrat,“ říká fotbalistka roku 2022 Stašková.

Na patronaci se moc těším, třešničkou na dortu bude finále turnaje, které se odehraje v mém rodném Uherském Hradišti. I já jsem se McDonald’s Cupu opakovaně účastnil, za ZŠ Sportovní Uherské Hradiště jsem v něm nastoupil celkem třikrát a mám na to ty nejlepší vzpomínky. Těším se na skvělé výkony malých fotbalových nadějí a jsem moc rád, že je budu moci podpořit,“ doplňuje Sadílek.

Cup

Svátek fotbalu v Uherském Hradišti

Registrace školních týmů budou uzavřeny 25. března a regionální a okrsková postupová kola začnou od 3. dubna. Velké finále známé také pod názvem Svátek fotbalu se uskuteční 29. a 30. května v Uherském Hradišti a živě jej bude přenášet O2TV Sport. Díky nové kategorii bude mít letošní ročník hned 3 vítěze, v kategorii A určené žákům 1. – 3. tříd, kategorie B žáků 4. – 5. tříd a nově kategorie M.

„Fotbal je všestranný sport pro holky i kluky a této oblíbené soutěže se každý rok účastní tisíce malých sportovců. Věřím, že i letošní ročník přinese spoustu radosti do škol po celé zemi a bude pro hráčky a hráče motivací k dalšímu aktivnímu pohybu. A možná, že stejně jako v minulosti právě zde se nastartuje kariéra mnoha úspěšných fotbalistek či fotbalistů,“ uvedl technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka.

Ti nejlepší se mohou těšit nejen na medaile a poháry, ale i na návštěvu domácího kvalifikačního utkání o postup na Mistrovství Evropy a setkání s hráči české fotbalové reprezentace.

Cup

Podpora sportu

McDonald’s Cup je největší republikový turnaj pro děti z prvního stupně základních škol. Za více než dvacetiletou historii už tento turnaj rozpohyboval více než 1,5 milionu dětí, zúčastnilo se jej desetitisíce školních týmů a rozdáno bylo 10 000 pohárů a 225 000 medailí. Letošní 24. ročník již tradičně pořádají společnost McDonald’s, Fotbalová asociace ČR, Asociace školních sportovních klubů ČR a IMA Production. Více informací na www.mcdonaldscup.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.mcdonaldscup.cz