ijournal.cz

Máte doma obuvnické poklady? Přispějte do veřejné sbírky módních bot, které se v Galerii Tančící dům stanou svědky své doby

red Zdroj: www.galerietancicidum.cz 6.11.2022 Aktuality a pozvánky, Zajímavosti

obuv sbirka

Hledají se boty. Dámské, pánské i dětské. Galerie Tančící dům se spolkem Art Salon S vyhlašuje veřejnou sbírku módní obuvi, především z minulého století. Fotografie nebo přímo obuvnické poklady lze posílat do dubna 2023. Zachovalé kousky, od československých i zahraničních značek, dojdou až na výstavu, kterou Galerie Tančící dům zmapuje historii obouvání a nejznámější značky a typy bot. Protože i boty zanechávají stopy toho, jak lidé žili.

 Galerie Tančící dům_Veřejná sbírka módních bot_Foto(c) Archiv autora..jpg

Obuv spoluvytváří image svého nositele. Podléhá módě, odráží trendy a zvyklosti – a tím se stává svědkem své doby. Galerie Tančící dům chce zmapovat nejznámější značky a typy bot a jejich prostřednictvím převyprávět historii obouvání. Vyhlašuje proto veřejnou sbírku módního obutí. Hledají se módní boty především z minulého století. Od kultovních českých značek Baťa, Svit, Botas, ale i ty, které se daly pořídit v zahraničních módních domech jako Prada, Fendi či Gucci.

 Galerie Tančící dům_Veřejná sbírka módních bot_Foto(c) Archiv autora
Obuvnické poklady lze Galerii Tančící dům darovat nebo dlouhodobě zapůjčit. Nutností je zachovalý stav, který by dovolil boty vystavit. Cílem je uchovat kousky do dalších let a vkusně je prezentovat. Veřejná sbírka trvá až do konce dubna 2023. Hledají se sandály, lodičky, lakýrky nebo třeba pohorky, které by si zasloužily druhou šanci i jinde než v botníku či na půdě. Stačí poslat zprávu, nejlépe s fotografii a popisem, na rezervace@galerietancicidum.cz, organizátoři se následně ozvou. Na stejném e-mailu zodpoví také případné dotazy. Informace zájemci získají i přímo v Galerii Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha. Na tuto adresu lze taktéž boty zasílat. Třeba se dostanou na výstavu, kde jako součást svědectví pro další generace nikdy nevyjdou z módy.

Galerie Tančící dům_Veřejná sbírka módních bot_Foto(c) Archiv autora.jpg.. (1)

Organizátorem výstavy módního obutí je spolek Art Salon S. V minulosti už jednu veřejnou sbírku podobného typu úspěšně realizoval – pro Retro muzeum Praha získal více než 12 000 dobových předmětů. Art Salon S se podílel na přípravě čtyř desítek úspěšných výstav, včetně několika expozic s retro zaměřením v Galerii Tančícího domu. Hlavním cílem této galerie je zprostředkovat návštěvníkům pestrý kulturní zážitek prostřednictvím prezentace toho nejlepšího z českého i světového umění a designu. Galerie také pořádá komentované prohlídky, přednášky či workshopy. Snaží se tímto způsobem propojovat každodenní svět lidí se světem umění.


Kontaktní informace pro sbírku:

Galerie Tančící dům

Jiráskovo náměstí 6, Praha 2

rezervace@galerietancicidum.cz

www.galerietancicidum.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.galerietancicidum.cz