ijournal.cz

Loučeňská zámecká sezona bude ukončena akcí – SILVESTR V JEDNU

red Zdroj: Zámek Loučeň 28.12.2017 Aktuality a pozvánky, Cestování

Se svým jubilejním rokem se zámek Loučeň rozloučí se všemi svými návštěvníky 31. prosince oblíbenou akcí Silvestr v jednu.

zima na Loučni

31.12. se na Loučeni bude začínat ve 13 hodin. I tentokrát navštíví zúčastnění tři kulturně odlišné země světa. Ani u této akce nebude chybět Bílá paní s novoročními přípitky. Knížecí rodina Thurn Taxisů, které zámek patřil, byla velmi světácká, kosmopolitní. Silvestr v jednu začnou převážně slavit rodiny s dětmi na zámeckém nádvoří, plných 11 hodin před českou půlnocí. Jedním z prvních míst na zeměkouli, kam přichází Nový rok, je tichomořské souostroví Kiribati.

LOUCEN_WINTER

O hodinu později přesídlí účastníci z tropického ráje do nejchladnějších pustin naší planety. Nový rok oslaví spolu s obyvateli nejstudenějších trvale osídlených míst na světě v oblasti východní Sibiře. Z ledové pustiny východního Ruska se v 15:00 přesunou na druhou stranu zeměkoule. Společně se ocitnou na přeplněné slunné tichomořské pláži největšího města Austrálie v Sydney. I letos budou mít možnost návštěvníci okusit kuchařské experimenty zámecké kuchařky Aninky. První silvestrovská veselice na zámku Loučeň skončí v půl čtvrté rozlučkovým proslovem. Zámek Loučeň je otevřen 365 dní v roce. Tedy i na Silvestra můžete navštívit zámeckou expozici.

 Loucen-Silvestr

Novou již 11. sezonu zahájí na zámku Loučeň hned na Nový rok, otevřeno bude od 10:00 do 17:00 hod a připraveny budou speciální novoroční prohlídky zámku.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zámek Loučeň