Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 18.Leden 2019
ijournal.cz

Lyžaři budou v Praze hledat cestu na salcburskou sjezdovku

red Zdroj: Salzburgerland 26.11.2014 Cestování

Salcbursko je připravené na zimní sezónu 2014/15

Salcbursko, které je nejvíce oblíbené zejména u českých lyžařů, prezentovalo novinky pro aktuální zimní sezónu. Na tiskové konferenci v Tančícím domě prezentoval novinky sezóny Gerhard Leskovar, Marketing Manger CEE Salzburgerland  za účasti významných hostů, kteří jsou milovníky Salcburska – michelinský kuchař Roman Paulus, který se staral o kulinářský zážitek ve spojení s rakouskou kuchyní, představil hostům přípravu dvou typických rakouských jídel a přednosti Salcburských středisek prezentoval trojnásobný olympionik v alpském lyžování Petr Záhrobský a mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal. 

00270026










V Salcbursku začal padat sníh již na podzim a sjezdovky jsou tak perfektně připravené na tuto sezónu. V Praze také napadne pravý alpský sníh a to 12. prosince u nákupního střediska „Arkády Pankrác“ na Aprés Ski párty. Všichni lyžaři budou mít možnost najít opravdový poklad v podobě týdenního pobytu v Salcbursku ve 4 hvězdičkovém hotelu s polopenzí a skipasem. Všichni soutěžící budou mít šanci v hromadě alpského sněhu najít jeden ze 6 pobytů v Salcbursku. Hledání bude probíhat za účasti hvězdného doprovodu v podobě zajímavých osobností jak z oblasti sportu, tak ze showbyznysu. Pobyty budou ve třech TOP regionech Salcburska – Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, Hochkönig ve Ski amadé a Zell am See-Kaprun. Celá akce bude pod heslem, vždy a všude připraveni – vzhůru za sněhem!

Ort_Village 7

Salcbursko – domov světových lyžařských hvězd

Skvělé lyžařské podmínky v Salcbursku jsou možná jedním z důvodů, proč odtud pocházejí jedni z nejúspěšnějších lyžařů Rakouska. Ze Salcburska pocházejí například Anna Fenninger a Marcel Hirscher, dva současní olympijští vítězové a držitelé světových pohárů. Kromě toho se v Salcbursku učila lyžovat i taková esa a legendy, jako je Hermann Maier nebo Michael Walchhofer. Ten dokonce v prosinci 2014 otevírá v Altenmarkt-Zauchensee nový tříhvězdičkový hotel a bude se zde osobně starat o komfort hostů.

Info: SalzburgerLand Tourismus | T +43 662 6688 0 | www.salzburgerland.com

Winterlandschaft

Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang

Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang patří k největším lyžařským areálům v Alpách. Návštěvníci zde mají k dispozici 200 kilometrů sjezdovek různých stupňů obtížnosti a 55 moderních lanovek či vleků – a to už rozbuší srdce všem milovníkům zimních sportů. Na své si přijdou freerideři, carvingoví nadšenci, snowboardisté ale i začínající malí lyžaři. Začátečníci zde naleznou 90 km nenáročných sjezdovek, kde si mohou procvičovat správnou techniku jízdy. Pro již pokročilé lyžaře se nabízí dalších 95 kilometrů sjezdovek středního stupně obtížnosti jako prostor pro senzační zalyžování. Na již lyžařské „profesionály“ čeká 15 kilometrů černých sjezdovek, různé snowparky, playground snow či boardercross a skicross.

Info: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm | T +43/(0)6541/6800-68 | www.saalbach.com a Saalfelden Leogang Touristik | T +43/(0)6582/70660-15 | www.saalfelden-leogang.at

Ort_Village 2

Hochkönig ve Ski amadé

Geocoaching, wellness, freestyle: Zimní sporty již dlouho nabízejí mnohem více než jen sjezd. Region Hochkönig v Salcbursku je Eldorádem jak pro vyznavače zimních sportů, tak pro ty, kdo přijíždějí za zážitky. Je postaráno o vše potřebné pro zábavu na sjezdovce, na běžeckých tratích a na sněhu vůbec. Najdete tu dobrodružství, odpočinek i romantiku. I kulinářsky je tento region mnohostranný. Ve vybraných chatách najdete nejen klasiku jako Käsespätzle či řízek, ale i veganské pokrmy. A dokonalý zimní den završí západ slunce při speciální nabídce Sundowner.

Info: Hochkönig Tourismus | +43/(0)6584/20388 | www.hochkoenig.at

Hochkönig, Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein a Großarltal těchto pět regionů dohromady propojených regionů tvoří největší lyžařskou oblast Rakouska. Horské chaty lákají na speciální kulinářské zážitky – na vybrané regionální pokrmy z domácích výrobků a na rakouská vína. Kromě toho, že jsou připraveny nové „SENzační“ atrakce pro všech pět smyslů, je samozřejmě i v sezóně 2014/2015 připraveno pro lyžaře a snowboardisty celkem 760 km sjezdovek, 270 lanovek a vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací.

Info: Ski amadé | T +43 (0) 6452 20202 0 | www.skiamade.com

Michael Werlberger - Shooting Hochkönig Tourismus

Zell am See-Kaprun

Zima v regionu Zell am See-Kaprun sahá od věčného ledu přes 3 000 metrů vysokých ledovců až po břehy zamrzlého Zellského jezera. V této kouzelné kulise má domov celá škála zimních sportů. Do třech rozmanitých lyžařských oblastí se 138 kilometry sjezdovek přijíždějí znalci, rodiny s dětmi a ti, kdo si chtějí užít jízdu. Ale i pro všechny, kdo hledají zážitky ve sněhu mimo sjezdovku, nabízí region mnoho různých sportovních aktivit: od lehkých běžkařských túr, pěších procházek a vycházek ve sněžnicích přes zimní krajinu zapadanou hlubokým sněhem, veselé vyjížďky na saních a freeride, až po lední sporty na přírodní ledové ploše Zellského jezera. Atraktivní akce a početné novinky se postarají o perfektní zimní zážitek.

Info: Zell am See-Kaprun Tourismus | T +43 6542 770 | www.zellamsee-kaprun.com

 Schneegarantie

 


 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Salzburgerland