ijournal.cz

Letošní floristická Děčínská kotva 2014 inspirována krásami a kouzlem přírody

43. ročník nejvyšší floristické soutěže u nás Děčínská kotva se stala opravdovým svátkem pro všechny floristy z celé České republiky, které se koná na děčínském zámku hlavně v jižním křídle zámku ve dnech 14. a 15. května 2014. Ve dnech 16.-18. května pak budou vytvořené soutěžní práce vystaveny pro veřejnost.

Floristická soutěž ve vázání a aranžování květin je určena pro studenty středních odborných škol, vysokých škol i profesionálů. Vítěz kategorie JUNIOR postupuje do užšího výběru soutěžících na soutěž EUROFLEURS 2017. Eurofleurs se mohou potenciálně zúčastnit pouze soutěžící, kterým nebude v roce 2017 víc než 25 let. Letošní ročník bude pro kategorii seniorů zároveň nominační platformou pro mezinárodní mistrovství profesionálních floristů Europa Cup 2015 v italském Janově.

 Součástí mistrovství bude ve čtvrtek 15.5.2014 i předváděcí akce proslulé finské floristky Niiny Minkkinen-Westerlund, která získala v roce 2011 druhé místo na prestižním šampionátu profesionálních floristů Europa Cup 2011 v Havířově, v současné době je předsedkyní finského floristického svazu a na Děčínské kotvě bude jedním z členů hodnotící komise. Niina předvede květinová aranžmá na téma Skandinávské floristiky a na její vystoupení jste všichni srdečně zváni. Květinové představení i celé Mistrovstvi se uskuteční pod záštitou J.E. Päivi Hiltunen-Toivio, velvyslankyně Finska v ČR.

Záštitu nad Děčínskou kotvou převzal Ministr zemědělství ČR – Marian Jurečka či hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček..

HOSTEM AKCE BUDE CHOREOGRAF VLASTIMIL HARAPES A ZPĚVAČKA MARCELA BŘEZINOVÁ

tisková konference k představení soutěže floristů Děčínská kotva 2014

Kategorie soutěžících:

Junior – studenti středních zahradnických škol a učilišť bez omezení věku (na vlastní žádost mohou soutěžit v kategorii seniorů). Přihlášeno je 18, nejmladšímu přihlášenému je 16 let. 

Senior – profesionální floristé, zaměstnanci zahradnických firem a květinových prodejen, studenti vysokých škol, studenti se speciálním zahradnickým vzděláním (studenti VŠ mohou podat žádost organizátorovi o zařazení do kategorie JUNIOR, žádost se posuzuje organizátorem). Účastníků 11.

květinové aranžmá

Pro hodnocení soutěže byl přijat stobodový hodnotící systém Evropské federace profesionálních floristických asociací FLORINT. 
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

Zdroj: Děčínská kotva/Foto:archiv, Lenka Žáčková