ijournal.cz

Léto ve znamení aperitivů a sofistikovaných míchaných nápojů z nich

red Zdroj: www.alkohol.cz 2.7.2017 Společenské akce a události, Zajímavosti

Společnost Alkohol.cz uspořádala v nádherných prostorách Pachtova paláce dámskou letní párty.

Pachtův palác je domovem v pořadí již druhé restaurace špičkového českého šéfkuchaře a porotce Master Chefa Miroslava Kaliny a nese název Atelier Kalina. Párty se uskutečnila v okouzlujícím patiu, které podtrhlo atmosféru teplého letního odpoledne v centru historické Prahy.

Miroslav Kalina na party

Setkání začalo přípitkem sklenkou vynikajícího Champagne značky Mumm, které všichni známe z oslav vítězství Formule 1.

Champagne značky Mumm

Jelikož společnost Alkohol.cz patří k prodejcům vín a destilátů špičkové kvality, čekalo nás opět jedno velké překvapení.

Nabídka aperitivů a míchaných nápojů na bázi aperolu, campari, champagne, vodky apod. patří ke stálicím gastronomické a barové scény a dnes se jedná již o zaběhlý standard.

Proč ale nebýt originální a nepodívat se do Francie, která je pro nás vždy nekonečnou inspirací, především co se kvality a vytříbenosti jídla a pití týče…

 Lillet patří k létu

Slyšeli jste někdy o aperitivu značky Lillet? Skutečně ne?

Lillet, francouzský aperitiv číslo jedna, je jedinečný lahodný blend vína a přírodního ovocného likéru, který byl poprvé vyroben v roce 1887, kdy bratři Paul a Raymond Lilletovi zahájili výrobu v malé vesničce Podensac nedaleko města Bordeaux. Lillet tvoří 85 % vína a 15 % likéru. Lillet Blanc je vyráběn z hroznů Sauvignon Blanc a Sémillon. Hrozny Merlotu a Cabernetu Sauvignon jsou používány pro výrobu Lillet Rouge. Výroba ovocného likéru studenou macerací citrusů a citrusových kůr trvá 4–6 měsíců. Základ tvoří pomerančové kůry ze Španělska, Haiti a Tunisu. Víno a ovocný likér jsou následně smíchány a budoucí lillet je na 12 měsíců uložen do dubových sudů, aby získal svou vyhlášenou jemnost a bohatý charakter.

Alkohol.cz - ochutnávka Lillet. června 2017

Lillet je také velmi oblíben špičkovými barmany. Zajímavostí je, že Original James Bond Vesper Martini z Flemingova Casina Royale obsahuje vodku, gin a Lillet Blanc. Existuje také celá řada dalších osvěžujících receptů na bázi Lillet. Vynikající je mimo jiné v kombinaci s bitter lemon limonádou a LIL_Blanc_075Lspoustou ledu. Ve Francii se pije obykle čistý na ledu s plátkem citronu nebo pomeranče.

 LIL_Rose_075L LIL_Rouge_075L

Patříte-li mezi náročné klienty, jistě Vás zaujme nabídka specializovaného obchodu www.alkohol.cz, který má aktuálně v nabídce nejvíce prémiových aperivů, aperitivních vín, klasických vín a destilátů z celého světa. Na zdraví a krásné léto ve společnosti skvělého pití! S Alkohol.cz budou vaše letní párty výjimečné.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.alkohol.cz