ijournal.cz

Letní tipy na zdravý oběd a prázdninovou siestu z rozvozového portálu DámeJídlo.cz

red Zdroj: Dámejídlo.cz 26.6.2015 Gastronomie

DámeJídlo.cz, největší česká služba pro rychlý rozvoz jídla, Vás zve na letní speciality pro prázdninové horké dny. Už během jedné hodiny mohou být na vašem stole.

Sushiburger a sushihubky – zahraniční letní hitovka slaví úspěch i u nás

V zahraničí oblíbená novinka milovníků burgerů a sushi, která před nedávnem dorazila i do Česka. Sushiburegery a sushihubky pocházejí z originálního menu z pražské restaurace Wasabi sushi. Objednat si je můžete v nabídce DámeJídlo.cz.

Sushiburger2

Sushi burger je lehký, dokonale zdravý burger, který je spojením japonské a americké kuchyně. Ovšem jen naoko. Namísto klasické žemle ho tvoří lákavě nazdobený obal z lepivé rýže, uvnitř kterého se skrývají výborné kousky ryb. V USA, Velké Británii a Japonsku patří mezi oblíbené sushi novinky. Nyní se poprvé dostává i k českým zákazníkům.

Sushiburger
  1. Ochutnávka z vitariánské kuchyně
    „Raw food“ neboli živá strava „vařená“ pouze ze syrových potravin, patří k módním gastronomickým trendům v zahraničí mezi vyznavači zdravého životního stylu a občasně i mezi zvědavými masožrouty. Raw food je čistě veganská strava z ovoce, zeleniny, semínek a ořechů, připravovaná maximálně do teploty 42 stupňů Celsia. Veškerá jídla jsou přirozeně bezlepková a bez laktózy. Jsou také vhodná pro cukrovkáře, protože neobsahují rafinovaný cukr, pouze agáve syrup, který má nízký glykemický index.


V Čechách je dobrých raw restaurací zatím málo. Zveme vás na ochutnávku z menu jedné z nich. Inspirujte se recepty Secret of Raw a nechte si je přivézt přes DámeJídlo.cz: 

Kokosová tortilla plněná čerstvou zeleninou a okurkovým relishem

Placka na tortillu z kokosové drti, lněného semínka a psyllia (vláknina) – sušená v sušičce do 42 st C a poté naplněna zeleninovou směsí. Okurkový relish je sladko-kyselá zálivka s koriandrem.

Čerstvé mangoldové listy plněné lehkou libanonskou směsí  

Listy čerstvého zeleného mangoldu plněné jako závitky směsí z mrkve, řapíkatého celeru, papriky, rajčat a rozinek a koření. Jídlo má příjemně nasládlou chuť po rozinkách.

Špagety z kedlubny s ředkvičkami, koprem a pestem z medvědího česneku 

Na spiralizéru připravené špagety z čerstvé kedlubny s pestem z medvědího česneku, olivového oleje a kopru. Dochuceno ředkvičkami.

  1. Točená zmrzlina domů i do kanceláře
    Zpříjemněte si horké chvilky v kanceláři nebo třeba siestu doma u televize poctivou točenou smetanovou zmrzlinou. Nově si ji můžete objednat na DámeJídlo.cz například z restaurace Na Květnici.
  1. Rozvoz piknikových košů
    Pokud během romantické procházky po městských parcích zatoužíte po něčem dobrém na zub, co by navíc doladilo pohodovou atmosféru, podívejte se na DámeJídlo.cz. Od konce června pro vás připravujeme rychlý rozvoz piknikových košů plných výborného jídla a pití. Objednaný koš si budete moci vyzvednout na výdejných místech u vybraných parků.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dámejídlo.cz