ijournal.cz

Legendární Liaz na výpravě do Dakaru

red Zdroj: www.senodakaru.cz 4.1.2015 Auto-moto, Zajímavosti

Poslední sobotní dopoledne roku 2014 bylo ve znamení velké historické události. Náměstí Jana Palacha bylo obklopeno davem lidí a motoristických příznivců, kteří za obrovských ovací spolu s moderátorem Josefem Melenem odpočítali slavnostní start legendární LIAZky s číslem 627, jež se po třiceti letech znovu vydala na svoji dlouhou cestu do Dakaru.

Obrovská pocta a obdiv patří celému týmu expedice, jež se rozhodli nejen zrepasovat a uvést fenomenální LIAZku do chodu, ale především zrealizovat tuto unikátní vzpomínkovou 14 000 kilometrů dlouhou cestu z Prahy do Paříže, kde následně 29. prosince proběhl oficiální start k Růžovým jezerům v Senegalu, jejíž cíl by měli dosáhnout 11. ledna 2015. Cílem výpravy je uctít památku těch, kteří se o třicet let starý úspěch zasloužili a nyní nás již sledují z motoristického nebe.

Za volant historického kamionu LIAZ usedl stejně jako před třiceti lety Jiří Moskal, v kabině mu dělá společnost v úloze mechanika Tomáš Pour, který vozidlo repasoval a Vít Ježek jakožto navigátor. Asistenční automobil Škoda Yeti řídí Oldřich Vaníček spolu s navigátorem Oto Kuhnem. Novinářské vozidlo Toyota Hilux řídí Petr Kotek a v roli navigátorů jsou filmaři Kristian Hrušovský a Ladislav Drahoš. Za řídítka motocyklu usedl ostřílený cestovatel a novinář Jaroslav Šíma.

SONY DSC

Návštěvníci této jedinečné události symbolicky připili nealkoholickým energetickým nápojem BIG SHOCK, aby dodali celému týmu kuráž a spoustu sil, které budou na cestách zajisté potřebovat.

Aktuální dění posádky bude možné sledovat prostřednictvím facebooku nebo na oficiálních stránkách www.senodakaru.cz.

Prezident České republiky Miloš Zeman udělil ZÁŠTITU slavnostnímu startu Dakarské expedice.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.senodakaru.cz