ijournal.cz

Lázně zůstávají v provozu! V Luhačovicích přivítali první letošní hosty

red Zdroj: Léčebné Lázně Jáchymov a. s. a Lázně Luhačovice, a. s 13.1.2021 Krása a zdraví

I přes přetrvávající vládní opatření je možné poskytovat lázeňskou léčbu. Pro první hosty v tomto roce se Lázně Luhačovice, a. s. otevřely o uplynulém víkendu.

Palace_hotel_exterier_zimni_4_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice

Po krátké přestávce na přelomu roku se do našich hotelů a léčeben začíná vracet život. Již v neděli 10. ledna zahájil provoz hotel Palace a ve středu 13. ledna přijedou také dětští pacienti do léčebny Miramonti. V těchto dnech převažují nástupy pacientů zdravotních pojišťoven, ale chybět nebudou ani samoplátci. V provozu bude přibližně pětina našich kapacit,“ říká MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel společností Lázně Luhačovice, a. s. a Léčebných lázní Jáchymov a. s.

Eduard_Blaha_MUDr_generalni_reditel_sedici_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice

Hygienická opatření, která byla nastavena už od jara loňského roku, zůstávají stále na nejvyšší možné úrovni. „Každý den měříme teplotu všem pacientům i personálu. U stolu v restauraci sedí společně jen ti, kteří jsou spolu také ubytovaní a to nikdy není víc než dvě osoby. Z důvodu zajištění rozestupů došlo k redukci i počtu cvičících v bazénu a v tělocvičnách. Neprobíhají společné inhalace, tato procedura je vedena pouze individuálně. Naší snahou je, aby se všichni hosté u nás cítili bezpečně,“ dodává MUDr. Eduard Bláha.

Palace_hotel_procedury_inhalace_detail_2_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice

Kolonáda, lázeňské náměstí i ulice jsou sice ještě poloprázdné, návštěvníci se však každý den mohou napít přímo od pramene luhačovické Vincentky ve stejnojmenné hale.

Hala_Vincentka_detail_interier_poharek_Bila_Labut_foto_zdroj_Lazne_Luhacovice

V Lázních Jáchymov léčili i na přelomu roku

Pro zájemce o léčbu v unikátních radonových lázních je stále otevřený hotel Radium Palace. „Ten se pro hosty neuzavřel ani na konci minulého roku, a proto sem noví pacienti na léčebné pobyty nastupují průběžně, bez vánoční přestávky. Začátkem února přivítá své hosty i další lázeňský dům jáchymovských lázní, a to komplex Curie,“ dopřesňuje závěrem MUDr. Eduard Bláha.

 Radium_Palace_exterier_zima_4_foto_zdroj_Lazne_Jachymov

 

Léčebné Lázně Jáchymov a. s. a Lázně Luhačovice, a. s. jsou součástí největší lázeňské skupiny v České republice Spa & Welness Nature Resorts. Přírodním léčivým zdrojem Lázní Luhačovice je minerální voda s unikátním obsahem minerálů a vysokým obsahem oxidu uhličitého. Zaměřují se především na léčbu dýchacích onemocnění, a to u dospělých i dětí. Lázně Jáchymov jako přírodní léčivý zdroj využívají radonovou vodu s unikátní koncentrací radonu, která nemá v celoevropském měřítku srovnání. Zaměřují se především na léčbu nemocí pohybového aparátu a neurologických onemocnění. Více na: www.laznejachymov.cz a www.lazneluhacovice.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Léčebné Lázně Jáchymov a. s. a Lázně Luhačovice, a. s