ijournal.cz

Kvalita, design, funkčnost a inovace. TESCOMA slaví!

red Zdroj: Tescoma 9.4.2016 Gastronomie

15 let vlastního design centra04d

30 světových designových ocenění

+ Národní cena za kvalitu!

 

V roce 2016 má společnost TESCOMA hned několik důvodů k pořádným oslavám. Jedním z nich je 15 let od založení vlastního design centra ve Zlíně, druhým pak mimořádné množství ocenění za design a inovativnost výrobků – jen v letošním roce je jich už 16!

V celkovém součtu však TESCOMA během pouhých pěti let získala za své originální produkty 30 světových designových cen a jednu národní – Národní cenu kvality ČR. Počtem ocenění se tak TESCOMA stává v České republice bezkonkurenční jedničkou! O jak vysoce prestižní světové ceny se jedná, posuďte sami: 12x Red Dot Design Award, 5x Good Design Award, 4x German Design Award, 4x Solutions, 1x Design Plus Award a 4x Kitchen Innovation Award.

Tento úspěch tak dokládá správné rozhodnutí, které majitelé před 15 lety učinili – tedy založení vlastního TESCOMA design centra, kde se rodí unikátní, patentované výrobky té nejvyšší kvality a funkčnosti. Tým designérů sklízí úspěchy po celém světě a TESCOMA si tak postupně upevňuje svou pozici čísla jedna mezi výrobci domácích potřeb jak unikátním designem, tak šíří sortimentu, který vyváží do více než 110 zemí světa!
07b

Kvalita, design, funkčnost a inovace. To je česká TESCOMA!

Více na www.tescoma.cz


V roce 2016 byly oceněny tyto produkty:

 01d

  1. Elektrický mlýnek na pepř a elektrický mlýnek na sůl VITAMINO (design Ladislav Škoda a TESCOMA Design centrum Zlín). Špičkový keramický mlecí mechanismus pohání 6 mikrotužkových baterií a je umístěn v horní části mlýnku, proto nepotřebují mlýnky VITAMINO víčko pro zachytávání zbytků koření. Mlýnky začnou mlít automaticky při otočení dnem vzhůru, po otočení zpět se mletí samo zastaví. S nastavitelnou hrubostí mletí a ve dvou barevných variantách – bílé a antracitové. Cena 599 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2016, Good Design

 

  1. 02eLáhev na nápoje PURITY 0.5 l a 0.7 l. (design Ladislav Škoda a TESCOMA design centrum Zlín). Vynikající pro vodu, čaje, ovocné šťávy, džusy apod. Vyrobeno ze špičkového plastového materiálu určeného pro zdravotnictví a farmacii, použitý materiál je zcela neutrální a nijak neovlivňuje kvalitu uložených nápojů. Opatřeno uzávěrem se silikonovým těsněním a odnímatelným poutkem. Cena 199 a 249 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2016

 

  1. 03qZdravé dózy do ledničky PURITY (design František Fiala a TESCOMA design centrum Zlín). Vyrobeno ze špičkového plastového materiálu určeného pro zdravotnictví a farmacii, vynikající pro hygienické uložení potravin v ledničce. Použitý materiál je neutrální, neovlivňuje kvalitu pokrmů ani při dlouhodobém skladování. Opatřeno oboustranným dnem s výstupky proti vlhnutí potravin a zvýšeným okrajem proti vytékání. Dózy jsou vzájemně stohovatelné, jejich používání uspoří místo v lednici. Dodáváno s náhradními křidélky. Vhodné do myčky. Cena od 149 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2016, Kitchen Innovation 2016

 

  1. 04cTvořítko na led myDRINK, kostky (design Jiří Hoferek a TESCOMA Design centrum Zlín). Vynikající pro přípravu originálně tvarovaného ledu. Opatřeno vodotěsným víčkem pro snadné přenášení naplněného tvořítka a jeho uložení do mrazničky v libovolné poloze. Vyrobeno z prvotřídního pružného silikonu, led lze z tvořítka snadno uvolnit. Vhodné do myčky. Cena 249 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2016

 

  1. 05bKrájecí deska VITAMINO (design František Fiala a TESCOMA design centrum Zlín). Oboustranná krájecí deska pro zpracování všech druhů potravin, vynikající zejména pro krájení ovoce a zeleniny. Antibakteriální – se speciální úpravou zabraňující povrchovému růstu bakterií. Vyrobeno z prvotřídního vysoce odolného plastu, vhodné do myčky. Cena 499 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2014, German Design Award06a

 

  1. Lis na česnek HANDY (design Pavel Skřivánek a TESCOMA Design centrum Zlín). Vynikající pro rychlé lisování česneku bez použití síly, utahováním rukojeti stroužky lehce prolisujete. Opatřeno čistítkem se stěrkou, vyrobeno z prvotřídního vysoce odolného plastu. Cena 249 Kč.

Ocenění: German Design Award 2016, Good Design

 

  1. 07a3D formičky pro tvarování pokrmů PRESTO FoodStyle, 3 tvary (design Pavel Skřivánek a TESCOMA Design centrum Zlín). Vynikající pro tvarování příloh, předkrmů, salátů apod., pokrmy lze z formiček snadno vyklopit. S lopatkou pro přenesení vytvarovaného pokrmu na talíř. Vyrobeno z prvotřídního odolného plastu, vhodné do myčky. Návod k použití s recepty uvnitř balení. Cena 249 Kč.

Ocenění: Solutions 2016

 

  1. 08bTeploměr digitální se stěrkou DELÍCIA (design Martin Koval a TESCOMA Design centrum Zlín). Měří teplotu pokrmů během vaření, pečení i promíchávání, vynikající při přípravě polev, omáček, rozvarů, ohřívání mléka apod. i při pečení sladkých a slaných pokrmů. Opatřeno klipsou pro uchycení na okraj nádobí a odnímatelnou silikonovou stěrkou, dosažení požadované teploty (0-250 °C) je signalizováno zvukově. Vyrobeno z prvotřídní nerezavějící oceli, žáruvzdorného silikonu, odolného plastu, dodáváno s bateriemi. Cena 599 Kč.

Ocenění: Kitchen Innovation 2016

 

  1. 09dOddělovač přichyceného pečiva DELÍCIA, (design Martin Koval a TESCOMA Design centrum Zlín). Snadno a rychle uvolní přichycené moučníky z forem s vysokým okrajem, pružná čepel je šetrně oddělí od stěn i dna hluboké formy. Vynikající i pro uvolňování perníčků, lineckého, pusinek apod. z plechů. Čepel je vyrobena ze žáruvzdorného odolného plastu, je ideální do forem s antiadhezním povlakem, jejichž povrch nepoškodí. Cena 109 Kč.

Ocenění: Solutions 2016, Kitchen Innovation 201610a

 
  10. Rozprašovač na citrusovou šťávu VITAMINO (design František Fiala a TESCOMA design centrum Zlín). Užitečný kuchyňský pomocník, v němž se ukrývají dvě báječné funkce: odšťavňovač a rozprašovač. Odšťavňovač poslouží pro snadné vymačkání citronů či limetek, rozprašovač pak rozptýlí jejich šťávu po celém povrchu pokrmů. Cena 199 Kč.

Ocenění: Good Design

 11a11. Souprava pro přípravu krémového sýru DELLA CASA (design Martin Koval a TESCOMA design centrum Zlín). Vynikající pro snadnou a rychlou přípravu čerstvého krémového sýru a dětských smetanových dezertů. Souprava obsahuje mísu s víkem, cedník a 5 ks netkaného plátna pro opakované použití. Vyrobeno z prvotřídního odolného plastu, vhodné do myčky. Návod k použití s recepty uvnitř balení. Cena 399 Kč.

Ocenění: Kitchen Innovation 2016

  12a12. Zdravé dózy do mrazničky PURITY PURITY (design František Fiala a TESCOMA design centrum Zlín). Vyrobeno ze špičkového plastového materiálu určeného pro zdravotnictví a farmacii, vynikající pro hygienické uložení potravin v mrazničce nebo ledničce. Použitý materiál je neutrální, neovlivňuje kvalitu pokrmů ani při dlouhodobém zmražení a skladování. Dózy jsou elastické, snadno se otevírají i zavírají a dokonale těsní. Opatřeno barevnými víčky pro snadné rozlišení při odděleném skladování masa, zeleniny, ovoce apod., stohovatelné na sebe i do sebe pro úsporu místa. Vhodné do mrazničky, ledničky, mikrovlnné trouby a do myčky. Cena od 149 Kč.

Ocenění: German Design Award 2016

 

V předchozích letech obdržely ocenění tyto výrobky:

 13. Konvice TEO  a TEO TONE se dvěma vyluhovacími sítky (design Ladislav Škoda a TESCOMA design centrum Zlín), jsou skvělé pro přípravu a podávání všech druhů čaje a čajových nápojů. Opatřeno hlubokým sítkem pro vyluhování čerstvé máty, meduňky, zázvoru, sušených šípků, ovoce apod. a extra jemným sítkem pro vyluhování všech druhů sypaného čaje. Vyrobeno z žáruvzdorného borosilikátového skla, vhodné pro plynové, elektrické a sklokeramické sporáky i pro nalévání vařící vody z varných konvic, vhodné do mikrovlnné trouby. Cena 299 Kč/1,25 l a cena 399 Kč/1,7 l

Ocenění: Reddot Design Award 2013, German Design Award 2015, Česká kvalita.

 14. Provzdušňovač UNO VINO (design Ladislav Škoda a TESCOMA Design centrum Zlín), Rychle a účinně provzdušní bílé a červené víno během nalévání do sklenic, víno získá plně rozvinutou chuť i vůni okamžitě a bez čekání. Zelený ventil je určen pro provzdušnění bílých vín, červený ventil pro provzdušnění červených vín a šedý ventil slouží jako nálevka. Cena 299 Kč.

Ocenění: Reddot Design Award 2015, Good Design

 15. Podložka rozkládací ONLINE, dřevěná (design Petr Tesák a TESCOMA Design centrum Zlín). Rozkládací podložka pod hrnce, kastroly, plechy i pekáče všech obvyklých velikostí. Vyrobeno z odolného bambusového dřeva. Cena 169 Kč.

Ocenění: Reddot Design Award 2010, Design Plus 2010

 16. Dóza s odkapávačem 4FOOD, (design Petr Tesák a TESCOMA Design centrum Zlín) Unikátní kuchyňská dóza vynikající pro skladování oliv, sušených rajčat, mini mozzarelly a řady dalších pokrmů v nálevu. Odkapávač umožňuje jejich rychlé a hygienické scezení, podávání a následné ponoření zpět do nálevu. Dózy jsou stohovatelné, dno je opatřeno protiskluzovou úpravou. Vyrobeno z prvotřídního odolného plastu, vhodné do ledničky a do myčky. Cena 169 Kč.

Ocenění: Solutions 2015

 17. Razítka na sušenky DELÍCIA (design David Veleba a TESCOMA Design centrum Zlín). Vynikající pro snadnou přípravu dekorovaných domácích sušenek. Souprava obsahuje razítko, 6 originálních snadno vyměnitelných dekorů a kulaté vykrajovátko. Dekory jsou uloženy v zásobníku razítka. Vyrobeno z prvotřídního odolného plastu a silikonu, vhodné do myčky. Recepty uvnitř balení. Cena 299 Kč.

Ocenění: Reddot Design Award 2015

 18. Oboustranná vykrajovátka DELÍCIA (design David Veleba a TESCOMA Design centrum Zlín). Vynikající pro snadné vykrajování 6 různých velikostí cukroví z lineckého, perníkového i sušenkového těsta. Vykrajovátka jsou oboustranná, stohovatelná a dokonale skladná. Vyrobeno z prvotřídního odolného plastu, vhodné do myčky. Cena 99 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2014

 19. Zdobící sítko DELÍCIA (design Martin Koval a TESCOMA design centrum Zlín). Vynikající pro snadné zdobení pokrmů a nápojů cukrem, skořicí, kakaem, jemně mletými ořechy apod. Přední části sítka naberte sypkou hmotu, přemístěte nad pokrm a poklepáváním na okraj sítka zdobte. Vyrobeno z prvotřídní nerezavějící oceli a odolného plastu, vhodné do myčky. Cena 99 Kč.

Ocenění: Reddot Award 2014

 20. Sada ULTIMA, 10 dílů (design František Fiala a TESCOMA design centrum Zlín). Luxusní kuchyňské nádobí s revolučním systémem regulace páry a cezení. Unikátní sklonerezové poklice se 3 pracovními polohami: 1. žádný otvor pro páru pro rychlé dosažení varu a ohřívání pokrmů s úsporou energie, 2. malý otvor pro páru pro komfortní vaření bez překypění a cezení nadrobno krájené zeleniny, 3. velký otvor pro cezení brambor, těstovin a pro intenzivní vaření bez překypění. Poklici lze odkládat do úchytů, pára stéká zpět do nádobí. Opatřeno extra silným sendvičovým dnem, stupnicí pro snadné odměřování a úchyty z odolného plastu. Vyrobeno z prvotřídní nerezavějící oceli 18/10, vhodné pro všechny typy sporáků – plynové, elektrické, sklokeramické a indukční, vhodné do myčky. 5 roků záruka. Cena 5999 Kč.

Ocenění: Reddot Design Award 2015, Solutions 2015

 21. Univerzální šejkr PRESTO 500 ml (design František Fiala a TESCOMA design centrum Zlín). Vynikající pro rychlou přípravu a podávání čerstvých salátových dresinků, ovocných a mléčných koktejlů, pěny do kávy apod., s univerzálním sítkem pro jejich dokonalé promíchání a provzdušnění. Nádoba je opatřena odměrkou, víčko nálevkou a dobře těsnícím uzávěrem. Vyrobeno z prvotřídních odolných plastů, vhodné do ledničky a do myčky nádobí. Recepty uvnitř balení. Cena 299 Kč.

Ocenění: Good Design

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tescoma